استفاده از CO2 یکی از پر استفاده ترین روش ها برای جوشکاری است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. در جوش co2 از گاز دی اکسید کربن به جای گازهای بی اثر مانند آرگون استفاده می شود و به آن نوعی جوشکاری قوسی با گاز محافظ (GMAW) نیز می گویند. در این روش قوس الکتریکی به همراه گاز دی اکسید کربن به عنوان محافظ برای ایجاد اتصال مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دریافت خدمات جوش co2 با شماره ۰۵۱۳۶۵۱۶۱۶۱ تماس بگیرید.

جوشکاری CO2 چه ویژگی هایی دارد؟

جوش co2

این نوع جوشکاری از حفاظت بسیار خوبی برخوردار است البته که طول قوس در این روش بسیار مهم است چون دی اکسید کردن به طول قوس حساس است و باید در حین انجام کار، آن را بتوانیم ثابت نگه داریم، این کار با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به بهترین حالت انجام می شود. الکترودهای روپوش شده یا تنه کار به خوبی می توانند طول قوس را حفظ کنند.

در جوشکاری با دی اکسید کربن از گرمای تولید شده توسط قوس الکتریکی DC برای ذوب فلز در ناحیه اتصال استفاده می شود. تامین حرارت در این روش با عبور جریان الکتریکی در سیم جوش انجام می شود و موجب فلز و اتصال آن می شود.

یکی از مهمترین مزیت های این روش این است که جوشکاری با دی اکسید کردن دارای سرعت بالا، دقت و نفوذ بیشتری است. از آنجایی که هنگام استفاده از سیم جوش CO2، حوضچه جوش قابل رویت می باشد، جوشکار می تواند کار خود را دقیق و سریع تر انجام دهد.

بیشترین کاربرد CO2 برای جوشکاری در اتصال صفحاتی نیمه ضخیم و نازک هستند. معمولا این صفحات از جنس فولاد غیر سخت می باشند. به همین دلیل خدمات جوش CO2 به راحتی با کمک دستگاه های جوشکاری برای موادی از جنس فولاد برای خودروسازی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از گاز دی اکسید کربن، ارزان تر بودن آن نسبت به گازهایی مانند آرگون است. CO2 در محل قوس الکتریکی به اکسیژه و منواکسید کربن تجزیه می شود. در فرایند جوشکاری گازها و دیگر مواد موجود قبل از جامد شدن جوش از آن خارج می شوند.

استفاده از دی اکسید کربن باعث افزایش تلاطم حوضچه مذاب می شود و در نتیجه حباب های گاز های در داخل جوش به سطح فلز صعود می کند و قبل از انجماد از آن خارج می شود. و این کار باعث تخلل کمتر در جسم می شود. هرچه بتوانیم از ورود گازهای موجود در هوا مانند اکسیژن و نیتروژن جلوگیری کنیم، جوش ما از خواص شیمیایی یا فیزیکی بهتری برخوردار خواهد بود. در صنایع خودروسازی برای تولید بدنه اتومبیل از این روش بهره می برند.

تهویه هوا در محلی که جوشکاری انجام می شود باید به طور دقیق و کامل انجام شود چون گاز های ایجاد شده مانند ازن و مونواکسید کربن جزو گازهای سمی محسوب می شود.

مزایای استفاده از خدمات جوش CO2

همان طور که بیان شد، این روش کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف دارد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم:

  • صرفه جویی در زمان

طراحی دستگاه جوشکاری co2 طوری انجام شده است که از یک تغذیه کننده سیم به جای تعویض الکترود استفاده می کند در نتیجه زمان کمتری را برای عمل جوشکاری نیاز داریم.

  • کیفیت بهتر

تنش سطحی بین دو صفحه ای که جوشکاری انجام می شود در این روش بسیار کم است و در نتیجه جوش دارای نفود و کیفیت بهتری است.

  • مقرون به صرفه بودن

قیمت مناسب این نوع جوشکاری به علت نوع گازی که در طول فرایند استفاده می شود، باعث شده که در صنایع مختلف و مهم از آن استفاده شود.

شما می توانید با تکنسین های با تجربه فروشگاه خیام لیزر، از خرید بهترین و مناسب ترین دستگاه های برش لیزر بهره ببرید.

جمع بندی

جوش co2 یکی از پراستفاده ترین انواع جوشکاری می باشد. دستگاه جوش co2 هم در انواع مختلفی وجود دارد که در خیام لیزر آماده برای خدمات دهی به شماست. خیام لیزر یکی از بزرگترین مراجع خرید دستگاه برش لیزر می باشد که خدمات جوشکاری co2 و جوشکاری آرگون را ارائه می دهد.

برای دریافت خدمات جوش co2 با شماره ۰۵۱۳۶۵۱۶۱۶۱ تماس بگیرید.