مقالات

لیزر کفش

لیزر کفش

لیزر کفش یکی از مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین کاربردهای دستگاه لیزر می‌باشد. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید با راحتی تمامی طرح‌های مورداستفاده از چرم و یا هر بافت دیگری برای ساخت کفش را لیزر کرده و به شکل دقیق برش دهید. اصلی‌ترین دلیلی که لیزر تبدیل به یک دستگاه محبوب در چنین شرایطی شده است مربوط به‌دقت کار بالا، آسیب کم به بافت و همین‌طور عدم نیاز به نیروی انسانی، فشار و یا زور بازو است. درگذشته برش چرم، جیر و یا هر چیزی که با استفاده از آن با استفاده از تیغه‌های تیز انجام می‌شد. یک درصد کند شدن این تیغه‌ها می‌توانست موجب بروز مشکلات زیادی در هنگام برش‌های دقیق این‌چنینی شود.

در واقع اصلی‌ترین فاکتوری که سبب می‌شود لیزر امروزه در صنعت ساخت انواع کفش‌های سنتی، کتانی و… مورداستفاده قرار بگیرد همین موضوع تمیزی برش و تزئین آسان و درآوردن طرح‌های مختلف با آن است. احتمالاً شما هم‌روی کفش‌های کلاسیک که مردان به پا می‌کنند طرح‌های خاص و جذابی دیده‌اید. تمامی این طرح‌ها امروزه با استفاده از سیستم‌های برش ساخته می‌شوند. ضمن این که امروزه نقشه‌های لیزری نیز توسط کارخانه‌های و حتی کارگاه‌های کوچک خانگی مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازاین‌رو چنین فناوری سبب می‌شود به‌راحتی و با بالاترین کیفیت بتوان بدون نیاز به تجهیزات صنعتی و خاص کفش‌ها و کتانی‌هایی را با طرح‌های مختلف ساخت.

آنچه در این مطلب می خوانید : نمایش

موارد استفاده از لیزر در صنعت تولید کفش

Array

معمولاً برای ساخت کفش و کتانی از متریال چرم، جیر، پارچه و انواع مدل‌های مصنوعی و… استفاده می‌شود. درصورتی‌که از لیزر برای برش این مواد استفاده کنید احتمال پارگی آن‌ها کم‌تر است. در واقع باعث می‌شود که شما بتوانید با ابزار مخصوصی که سیستم‌های لیزر در اختیار شما قرار می‌دهند یک مسیر مستقیم را به‌راحتی لیزر کنید.

پس از آن لیزر بهترین نتیجه حتی روی پارچه را دارد و سبب ازهم‌گسیختگی آن نمی‌شود. عدم برش صحیح چرم و پارچه می‌تواند در درازمدت موجب خط برش و یا پارگی از یک‌جهت خاص شود. ضمن این که کیف‌های چرمی نیز توسط این دستگاه‌ها برش می‌خورند. یعنی وقتی صرفاً استفاده از این ابزار محدود به لیزر کفش نیست. بلکه می‌توانید در صنعت‌های مختلف و یا هر بخشی از کارگاه خود و برای ساخت هر چیزی از آن استفاده کنید. ضمن این که برای طرح‌های خاصی که شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص نظیر کورل ایجاد کنید قطعاً لیزر بهترین جایگزین برای هر روش برش است.

مزیت استفاده از دستگاه لیزر کفش

بهره‌گیری از دستگاه‌های لیزر کفش مزیت‌های زیادی دارد که قصد داریم در ادامه به‌صورت مفصل در این مورد صحبت کنیم. اول این که برای استفاده از سیستم لیزر شما نیازی به الگو نخواهید داشت. در واقع کل پروسه برش خطی توسط نور انجام می‌شود. همین‌طور شما نیازی به لمس چرم نخواهید داشت.

روش‌های قدیمی برش لیزر می‌توانست موجب افت کیفیت چرم و یا هر چیز دیگری که به‌عنوان متریال ساخت کفش استفاده می‌شد گردد. علاوه‌برآن کارکرد با دستگاه‌های لیزر فوق‌العاده راحت است. تخصصی خاصی نیاز ندارد و یک اپراتور در مدت‌زمان کوتاهی می‌تواند آن را بیاموزد. علاوه‌برآن برش و حکاکی طرح‌های پیچیده و ساخت با استفاده از این دستگاه امکان‌پذیر می‌باشد.

لیزر کفش صرفاً شامل برش بخش‌های اصلی آن نمی‌شود. بلکه می‌توانید با استفاده از آن طرح‌های تزئینی و یا دیزاین‌های خاص را لیزر کنید. مزیت دیگر لیزر کفش این است که شما می‌توانید نقش‌ها، طرح‌های اسلیمی پیچیده و همین‌طور سخت‌ترین و جذاب‌ترین برش‌ها را با استفاده از آن انجام دهید با این که هزینه به‌مراتب کم‌تری برای شما در پی خواهد داشت.

چرا لیزر کفش اقتصادی است؟

به طبع برای کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی کفش و کیف، یکی از مهم‌ترین پرسش‌ها مربوط به هزینه این دستگاه‌ها خواهد بود. معمولاً لیزر کفش منهای خرید دستگاهی که عملیات لیزر را با آن انجام می‌دهند برای شما هزینه‌ای نخواهد داشت. ضمن این که سرعت لیزر با استفاده از این دستگاه‌ها فوق‌العاده بالا است. یعنی اگر قبلاً شما در طول یک روز می‌توانستید پنجاه چرم موردنیاز کفش را با استفاده از سیستم لیزر برش دهید، حالا می‌توانید تا چندبرابر بیشتر در کم‌ترین زمان ممکن لیزر را انجام داده و از طرفی حتی مصرف برق این سیستم‌ها نیز به نسبت بسیاری از دستگاه‌ها بسیار ناچیز است.

برش چرم توسط ابزارهایی به‌غیراز لیزر بسیار دشوار است. کنترل این دستگاه‌ها سخت بوده و عموماً پرتی زیادی دارند. یعنی محصول نهایی شما با هزینه بیشتری تولید می‌شود. ضمن این که استانداردسازی در خط برش، زاویه دهی و همین‌طور بافت بیرونی چرم‌ها نیز در حالت لیزر کفش بادقت فوق‌العاده بالایی انجام می‌شود. انعطاف در دستگاه‌های برش لیزری بالا است و شما می‌توانید بدون این که لازم باشد مواد اولیه خود را از کارخانه خارج کنید، آن را به‌صورت خام تهیه کنید و سپس عملیات برش را انجام دهید.

شروع کار با دستگاه برش لیزری غیرفلزی

Array

میان دستگاه لیزر کفش با دستگاه‌هایی که با استفاده از آن‌ها فلزات را برش می‌دهند تفاوت‌های زیادی از نظر قدرت، سرعت و همین‌طور تکنولوژی ساخت وجود دارد. ازاین‌رو توسط این دستگاه‌ها می‌توانید به‌راحتی در هر شغلی که هستید با سرمایه‌ای نه‌چندان زیاد به‌راحتی ابعاد و اندازه کارگاه و یا بسیاری از موارد دیگر را حتی در ابعاد و اندازه‌های بزرگ‌تر از چرم برش دهید.

ضمن این که لازم است در هنگام خرید لیزر کفش با یک تکنسین آشنا به این تکنولوژی مشورت کنید. البته برخی از فروشندگان نیز اگر منصف باشند، می‌توانند در این زمینه راهنمایی‌های خوبی به شما بدهند. به‌هرحال این تکنولوژی‌ها کاملاً پیشرفته هستند و ازکارافتادن و یا خراب‌شدن آن‌ها در مواردی که دستگاه برش توسط شرکتی No Name ساخته شده باشد یک مشکل بزرگ خواهد بود.

برای شروع به کار لازم است که شما طرح چرم را روی یک نرم‌افزار طراحی ایجاد کنید. برنامه کورل دراو یکی از این ابزارها است. معمولاً در محیط نرم‌افزار نام‌برده شما می‌توانید به‌راحتی هر طرحی را درست مانند یک دفتر نقاشی طراحی کنید. در واقع کورل یک نرم‌افزار برداری و بر پایه ساخت تصاویر گرافیکی است که با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید هر طرحی را خلق کنید. معمولاً به این کار بر اساس الگوی چرم، جیر و یا هر متریال دیگری طرح انداختن می‌گویند. این طرح اندازی با استفاده از این نرم‌افزارها با خطای میل به صفر انجام می‌شود.

کاربرد نرم‌افزار کورل در چرم‌دوزی

در ادامه فارغ از بحث مبحث لیزر کفش، به سراغ نرم‌افزاری خواهیم رفت که به‌واسطه استفاده از آن شما می‌توانید روی چرم الگو بزنید. البته این صرفاً محدود به چرم نیست، بلکه چرم بازسازی شده، چرم لایه‌ای، چرم نبوک، چرم فول گرین و طبیعی را می‌توان به‌راحتی با استفاده از این نرم‌افزارها و همین ابزار لیزر نمود. علاوه‌برآن برای استفاده از این نرم‌افزار شما صرفاً نیاز به یک کامپیوتر دارید. برنامه را می‌توانید به‌راحتی خریداری و یا دانلود کنید و روی ویندوز و یا هر سیستم‌عامل دیگری نصب کنید. معمولاً نرم‌افزارهای دیگری مانند اتوکد و کتیا چنین سرعتی ندارند و از طرفی خروجی آن‌ها با استفاده از دستگاه‌های برش سینک نیست.

برای حکاکی و برش زدن طرح‌های چرم به‌راحتی می‌توانید با استفاده از خروجی این نرم‌افزار که به‌صورت یک فایل حتی روی فلش مموری هم ذخیره می‌شود، کار خود را آغاز کنید. پس از این که طرح خود را با استفاده از نرم‌افزار کورل آماده کردید. برای لیزر کفش نیاز به دستگاه خواهید داشت. این دستگاه نیز تحت برندهای مختلفی در بازار ایران موجود هستند. برخی از آن‌ها دو کاربره بوده و برخی نیز با دو نازل هم‌زمان به شما سرعت بیشتری را ارائه می‌دهند.

آموزش برش و حکاکی لیزری روی چرم کفش

شما با استفاده از این دستگاه می‌توانید هر طرحی که دوست دارید برای لیزر کفش مورداستفاده قرار دهید. این دستگاه دارای ابزار تنظیم قدرت است. یعنی می‌توانید قدرت آن را بالا ببرید. در حدی که چوب را با استفاده از آن برش دهید. یا این که می‌توانید از قدرت کاسته و بر دقت بیفزایید. در این صورت می‌توانید به‌اندازه یک تار مو برای لیزر کفش روی چرم، جیر، پلاستیک، فوم و یا هر چیز دیگری طرح بیندازید.

علاوه بر برش متریال اصلی قادر هستید به‌راحتی سنبه‌ها، جیب و زیپ را نیز با استفاده از این دستگاه برش دهید. مسیر زیپ را احتمالاً روی کفش‌های چرمی و بوت و نیم بوت دیده‌اید. این خط برش و حاشیه کناری آن نیز با استفاده از دستگاه‌های لیزر انجام می‌شود. شما حتی می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار کورل تست الگو نیز انجام دهید. یعنی اگر طرحی را خلق کرده‌اید آن را روی محیط نرم‌افزاری ایجاد کنید و تست کردن در این نرم‌افزار به‌راحتی انجام می‌شود. چیزی شبیه به خروجی برش خورده‌ای که قرار است روی دستگاه اعمال شود در کورل به شما نمایش داده می‌شود.

چگونه دستگاه لیزر موجب بهینه‌سازی مصرف مواد اولیه می‌شود؟

Array

اگر نمی‌دانید لازم است به این مسئله اشاره کنیم که دستگاه‌های برش لیزری می‌توانند موجب کاهش مصرف چرم و یا هر متریال دیگری که برای ساخت کفش استفاده می‌کنید شوند. در واقع شما می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار و همین‌طور یک دستگاه برش لیزری قابل‌اطمینان و استاندارد از یک طرح روی انواع سیستم‌ها استفاده کنید.

متأسفانه بسیاری از دستگاه‌ها، همان‌طور که عرض کردیم توسط شرکت‌های معتبر طراحی، ساخته و برنامه‌نویسی نشده‌اند. بخشی از این دستگاه رابط نرم‌افزاری است که با کاربر ارتباط برقرار می‌کند و دستورات را به سیستم برش لیزر ارسال می‌کند. درصورتی‌که این بخش کالیبره نباشد قطعاً عملکرد درستی نخواهد داشت. حتی اگر شما خروجی خود را با بالاترین کیفیت ذخیره کنید و الگوی خوبی طراحی کنید.

در نهایت اگر از سیستم مناسبی استفاده نکنید دچار مشکل خواهید شد. علاوه‌ برآن در نهایت و در عنوان بعدی به شما پنج مرحله اصلی دستگاه برش لیزر را می‌آموزیم. درصورتی‌که این مراحل را بیاموزید به‌راحتی قادر هستید لیزر کفش را در عرض چند دقیقه انجام دهید و در طول روز خط تولید خود را شارژ کنید.

پنج مرحله اساسی لیزر کفش با استفاده از دستگاه‌های حکاکی و برش

به‌طورکلی پروسه لیزر کفش به پنج مرحله اساسی تقسیم می‌شود. در مرحله اول شما ایده‌پردازی نموده و طرح الگو را با استفاده از نرم‌افزار خلق می‌کنید. از نرم‌افزارهای زیادی نظیر کتیا، کورل و اتوکد می‌توان برای این کار استفاده کرد. اما به‌هرحال بر اساس تجربیات در حوزه لیزر کفش و به‌طوری کلی کار با دستگاه‌های لیزر، نرم‌افزار کورل از هر نظر کاربری آسان‌تری را به شما ارائه داده و قدرت بیشتری نیز دارد. همین‌طور در مرحله بعدی شما خروجی نرم‌افزار را به‌صورت یک فایل می‌توانید به دستگاه بسپارید.

دستگاه با سرعت و دقت بالایی لیزر کفش را انجام می‌دهد. البته این بستگی به کیفیت، قدرت و برند دستگاه شما نیز خواهد داشت. هر چه دستگاه شما جدیدتر باشد کار سریع‌تر انجام می‌شود. اگر نمی‌دانید که چگونه دستگاهی را انتخاب کنید. در ادامه به طور مفصل در این مورد به شما توضیحات جامعی ارائه خواهیم کرد. در مرحله سوم برش شما به اتمام می‌رسد و دستگاه با تمام دقت آن را برش می‌دهد. سپس لازم است که دوخت را شروع کنید این کار توسط نیروی انسانی بادقت بالایی انجام می‌شود. معمولاً باید به‌صورت یکباره انجام شود. در نهایت کار تمام شده است و شما می‌توانید محصول را برای عرضه راهی بازار کنید.

کاربردهای دیگر دستگاه برش لیزری

Array

شما از دستگاه‌های برش لیزر می‌توانید در بخش‌های دیگر نیز استفاده کنید. با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی قاب و کاور گوشی موبایل، دست‌بند‌های چرمی، کیف پول‌های چرمی، چرم در صنعت دکوراسیون و مبلمان، دکور و میز و مبلمان طراحی کنید. بسیاری از دیوارپوش‌های خانگی و محیط‌های اداری نیز به‌واسطه همین دستگاه‌ها برش داده می‌شوند.

در واقع سیستم‌های لیزر غیرفلزی امروزه در صنعت کیف و کفش و پوشاک بیشترین استفاده را دارند. از برش زدن فرم کلی انواع کاپشن، لباس‌هایی که طرح چرم دارند و… گرفته تا طرح زنی و شابلون کاری. علاوه‌برآن برش چرم در روش‌های قدیمی معمولاً هدررفت زیادی داشت. از چاقو، کاتر و… انجام می‌شد.

یک مشکل دیگر که در مورد روش‌های قدیمی در مقابل لیزر کفش وجود دارد مربوط به تمیز در نیامدن طرح‌های برش خورده خواهد بود. لبه‌های چرم و یا فوم معمولاً ریش‌ریش شده و یا این که در شرایط بدتر سوختگی ایجاد می‌شد. اما تکنولوژی لیزر کفش تا ۹۹ درصد این مشکلات را حل کرده است. با ورود دستگاه‌های برش به‌راحتی می‌توان حکاکی روی انواع متریال‌ها از جمله چرم را انجام داد.

این دستگاه‌ها بسیار دقیق، تمیز و بهینه با ظرفیت ۹۹ درصد بیشتر کار شما را پیش می‌برند. به‌هیچ‌عنوان اثر دوده و همین‌طور سوختگی روی پارچه، چرم، جیر و یا هر چیزی که قرار است برای ساخت کفش استفاده کنید وجود نخواهد داشت.

مهم‌ترین نکات در مورد لیزر کفش با انواع متریال و مواد

البته تفاوت زیادی در مورد انتخاب این دستگاه در جهت برش چرم طبیعی، مصنوعی و یا فوم وجود ندارد. اما می‌توانید در چنین مواردی با شرکت‌های نمایندگی دستگاه‌های لیزر برش چرم و کفش مشورت لازم را داشته باشید. باید در طول روز لنز و آینه مربوط به دستگاه برش را تمیز کنید. این کار کم‌تر از یک دغدغه وقت شما را می‌گیرد. در این صورت کیفیت برش شما چندبرابر خواهد شد. ضمن این که درصورتی‌که قرار است کار شما مداوم باشد می‌توانید یک دستگاه مکنده و یا ابزاری برای تمیزکاری نظیر کمپرسور باد و… نیز تهیه فرمایید.

در این صورت خروج دود و بو به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. البته وقتی در مورد دود و بو صحبت می‌کنیم منظورمان این نیست که قرار است سوختگی ایجاد شود. مطمئن باشید با استفاده از دستگاه‌های برش استاندارد هیچ مشکلی برای محصول و چرم شما ایجاد نمی‌شود. حتی اگر از نوع مصنوعی و یا معمولی استفاده می‌کنید و کیفیت فوق‌العاده بالایی ندارد.

کاربردهای وسیع دیگر دستگاه برش لیزری چرم

Array

البته دستگاهی تحت عنوان سیستم برش چرم وجود ندارد. بلکه برای لیزر کفش معمولاً از سیستم‌های برش غیر لیزری استفاده می‌کنند. شرکت‌های زیادی نیز در بازار ایران در زمینه ساخت ابزارهای لیزر فعالیت می‌کنند.

ضمن این که شما می‌توانید از این سیستم برای ساخت انواع روکش‌های چرم و پارچه‌ای اتومبیل، برش‌های فومی، برش دستکش‌های چرمی، کیف و کفش، کمربندهای چرمی، دستبند، لوازم‌خانگی و مبلمان، رودری‌های چرم و داشبوردهای خودرو، لوگوها برای برندها روی کیف‌ها، طرح‌ها و پلاستیک‌ها، جلدهای چرمی برای دفاتر و تقویم‌ها و سالنامه‌ها و… استفاده کنید.

ضمن این که با استفاده از سیستم برش می‌توانید جاکلیدی و جا موبایلی و هر چیز دیگری که فکرش را می‌کنید بسازید. این کار معمولاً سبب گسترش کسب‌وکار و تجارت شما خواهد شد. در واقع یادگیری لیزر کفش موجب می‌شود که شغل شما صرفاً به یک حوزه محدود نباشد. درآمد زیادی برای شما خواهد داشت حتی می‌توانید پروژه‌های خارج از کارگاه خودتان دریافت کنید و کارتان نیز بسته به شرایط خودتان می‌تواند روزبه‌روز گسترش پیدا کند.

دیگر استفاده های دستگاه لیزر کفش

البته محدودیت خاصی برای متریال ساخت کیف و کفش وجود ندارد. اما به‌طورکلی می‌توانید چرم گاو، گوسفند، چرم‌های مصنوعی و گیاهی را با استفاده از این دستگاه برش دهید. چرم‌های مصنوعی از مواد پتروشیمی ساخته می‌شوند و کیفیت‌های مختلف و متفاوتی دارند. بسته به نوع کار شما و این که در چه رنج قیمتی کفش تولید می‌کنید ممکن است بتوانید انواع مختلف چرم مصنوعی را تهیه کنید.

برخی از این چرم‌ها قیمت پایین‌تری دارند و به‌شدت حساس هستند؛ در نتیجه اگر در هنگام برش آن‌ها دقت کافی را نداشته باشید خیلی زود دچار مشکل می‌شوید. به‌هرحال بخشی از این دقت بستگی به کیفیت دستگاه شما خواهد داشت. معمولاً در مورد آسیب‌دیدن چرم و یا هر متریال ساخت کفش دیگری، کاربر و اپراتور تأثیرات زیادی نخواهد داشت و بیشتر تقصیرات متوجه دستگاه شما خواهد شد. ضمن این که چرم‌های گیاهی نیز باید با همین میزان حساسیت برش داده شوند.

راهنمای صفر تا صد خرید دستگاه برش چرم و غیرفلزت

در نهایت دستگاه‌های لیزر چند بخش اساسی دارند. با استفاده از این سیستم‌ها شما میت وانید هر چیزی را به‌راحتی برش دهید. سرعتشان قابل تنظیم است. دارای تیوب لیزر، برد اصلی یا مادر برد، لنز و آینه، ریل و کابین، میز و همین‌طور چیلر هستند. برخی از دستگاه‌ها دو ریل دارند و به‌صورت دو کاربر با امکان استفاده توسط دو اپراتور عرضه می‌شوند و به طبع قیمتشان نسبت به نمونه‌های دیگر بالاتر است.

از طرفی این دستگاه‌ها ابعاد گوناگونی دارند. اگر محل کارگاه شما برای لیزر کفش کوچک است بهترین کار این خواهد بود که به سراغ مدل‌های کوچک‌تر و معمولی‌تر بروید. در صنعت کفش سازی یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که امروزه لازمه هر کارگاه است سیستم لیزر و ابزار لیزر خواهد بود. معمولاً در صنعت تولید انواع کفش بعضی از کفش‌ها را با اشکال و طرح‌های مختلف راهی بازار می‌کنند.

کفش‌های چرم تبریز یکی از این نمونه‌ها هستند، در رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای به‌صورت طرح‌دار با ساختارهای اسلیمی عرضه می‌شوند. این ابزارها به‌صورت حک شده ساخته می‌شوند و برای این کار از دستگاه و ابزار مخصوص برش لیزری جیر، چرم و پارچه استفاده می‌کنند.

همین‌طور این نوع برش را صرفاً می‌توان روی چرم، جیر و پارچه پیاده کرد. در غیر این صورت به دلیل حساسیت این متریال خیلی زود دچار پارگی خواهد شد. درصورتی‌که می‌خواهید مانع بروز آسیب روی بافت کفش شوید و هزینه کم‌تری را به‌عنوان پرتی برای پارچه و چرم متحمل شوید؛ باید به سراغ یک دستگاه لیزر کفش باکیفیت و قدرتمند باشید.

بهترین دستگاه لیزر کفش و کیف در بازار ایران

Array

تفاوتی ندارد که از دستگاه‌های لیزری در چه شرایطی استفاده می‌کنید لازم است که کیفیت طراحی خوبی داشته باشند، سیستم برش و آینه آن‌ها مقاوم بوده و خیلی زود آسیب نبیند. ضمن این که هماهنگی‌های لازم با تمامی نرم‌افزارهای خلق تصاویر برداری و گرافیکی مانند کورل، فتوشاپ، لیزر GBL و… را داشته باشند. علاوه‌برآن این نرم‌افزارها می‌توانند خروجی خود را به پنل و سیستم‌عامل دستگاه بدهند و در نهایت لیزر کفش بر اساس طرحی که شما خلق کرده‌اید انجام شود. درصد خطا در این دستگاه‌ها فوق‌العاده پایین است و می‌توانند با سرعت چند برابری نسبت به دست عملیات برش را برای شما انجام دهند.

البته دستگاه‌های برش را می‌توانید به‌وسیله پنل و صفحه کلیدی که روی آن‌ها قرار دارد نیز تنظیم کنید. در نهایت تنظیم و تغییر حرفه‌ای به‌واسطه سیستم‌های نرم‌افزاری انجام می‌شود. در مرحله اول شما می‌توانید تصویر را باکیفیت بالا خروجی بگیرید، قسمت‌های برش را مشخص کنید. خروجی را در حالت نمایش پروژه نهایی نرم‌افزار چک کنید و سپس مسیرهای موجود را انتخاب نمایید. پس از آن تغییرات را ذخیره و طرح نهایی را به سیستم برش بدهید.

نرم‌افزارهای موردنیاز دستگاه نصب می‌شود، سرعت، زمان‌بندی و توان آن مشخص شده و سپس فایل نقشه برش به آن انتقال داده می‌شود. در مرحله بعدی لازم است که شما اجرای فایل موردنظر را ریو دستگاه بلد باشید. این کار توسط اپراتور انجام می‌شود. در مرحله بعدی دستگاه را از قسمت گیج آماده کار می‌کنید و فایل را نیز می‌توانید به‌صورت مستقیم و یا با استفاده از فلش مموری و حافظه‌های جانبی بارگذاری کنید. در نهایت عملکرد چیلر کار را آغاز می‌کند. پس از هر بار استفاده از دستگاه باید ریل، لنز و آینه را تمیز کنید و در نهایت سیستم لیزر خود را در مقابل نوسانات برقی حفظ کنید.

چگونه با دستگاه لیزر کفش برش ایمن و سریعی داشته باشیم؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اپراتورها در هنگام انجام پروسه لیزر کفش این است که چگونه می‌توانیم این کار با به‌صورت ایمن و بدون کوچک‌ترین خطا انجام دهیم. اول این که تجربه در چنین اموری حرف اول را می‌زند. پس از آن می‌توانید در مورد نصب و نحوه راه‌اندازی صحیح این سیستم سؤالات را از تیم پشتیبانی و فروش آن جویا شوید. در نهایت شما قادر هستید با استفاده از این دستگاه‌ها در کم‌ترین زمان، با هزینه کم یک کارگاه صنعتی و کسب‌وکار راه‌اندازی کنید. درصورتی‌که تاکنون به روش‌های دستی برش چرم و متریال کفش را انجام می‌دادید. حالا می‌توانید با سرعت چند برابری این کار را به پلتفرم و دستگاه‌های مخصوص لیزر کفش بسپارید.

به‌هیچ‌عنوان با استفاده از سیستم لیزر کفش مواد ناشناخته که در مورد آن‌ها اطلاعاتی ندارید را برش ندهید. ضمن این که دستگاه را بدون اپراتور رها نکنید و در نهایت یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که معمولاً با این‌گونه دستگاه‌ها مشاهده می‌شود مربوط به نقص نرم‌افزاری است. متأسفانه شرکت‌هایی هستند که در بازار ایران مدل‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که از عرف معمول سیستم‌های لیزری قیمتشان پایین‌تر است. در این صورت باید این احتمال را داد که معمولاً این سیستم‌های لیزر پشتیبانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خوبی ندارند و اگر به‌درستی مورد بررسی و تحلیل قرار نگیرند می‌توانند شما را دچار مشکل کنند.

کدام دستگاه برش لیزر مناسب من است؟

معمولاً این دستگاه‌ها را بر اساس دقت و تکرارپذیری، توان، سایز میز کار و ابعاد کلی و جاگیری، سرعت برش بر واحد میلیمتر در ثانیه، سرعت حکاکی با همین نرخ، وزن و برق ورودی انتخاب می‌کنند. امروزه بسیاری از ابزارهای لیزر کفش و دستگاه‌های لیزر غیرفلزت به‌صورت ۲۲۰ ولت ساخته می‌شوند. مصرفشان نسبت به خیلی از مدل‌های قدیمی بهتر است. اما به‌هرحال درصورتی‌که قصد خرید یکی از این ابزارها را دارید حتماً به میزان استفاده برقشان دقت داشته باشید.

به‌هرحال انتظار نمی‌رود که یک دستگاه در ماه برای شما یک قبض برق نجومی خلق کند. ضمن این که بسته به سطح و میزان استفاده از دستگاه حتماً به توان و همین‌طور سرعت برش و حکاکی آن نیز دقت داشته باشید. بیشتر این سیستم‌های لیزر کفش دو کاربر هستند، یعنی هم به‌صورت کامل برش می‌دهند و هم می‌توانید با استفاده از آن‌ها طرح را روی سطوح لیزر کنید.

نکات طلایی و کلیدی در هنگام خرید دستگاه لیزر

متأسفانه باتوجه‌به حضور برندهای ناشناخته در بازار، تولیداتی که کیفیت لازم را ندارند و حرفه‌ای نیستند، شما باید حتماً سیستم لیزر کفش را از جایی تهیه کنید که در قبال دستگاه به شما تضمین کیفیت، تضمین کتبی و همین‌طور گارانتی خدمات پس از فروش می‌دهد. در این‌گونه مواقع بازاری‌ها می‌گویند به سراغ شرکت‌هایی بروید که سابقه خوبی دارند و برندهایی که به شما عرضه می‌کنند نیز شناس هستند. پس از آن اشتباه در مورد خرید دستگاه با سرعت نامناسب است.

به‌هرحال اگر حجم استفاده شما از این دستگاه‌ها در حد برش‌های معمول کارگاهی است لازم نیست صرفاً برای مدل‌های خیلی گران‌قیمت و حرفه‌ای پول بدهید. یا این که اگر مورد نحوه استفاده از این دستگاه‌ها مشکل دارید باید بتوانید نحوه راه‌اندازی و راهنمایی‌های لازم را از فروشنده و تیم پشتیبانی شرکت دریافت کنید.

لازم است که ابعاد میز، کیفیت قطعات به کار گرفته شده از جمله سیستم لیزر، آینه و.. را بررسی کنید. آپشن‌های دستگاه خیلی مهم است، این که بتوانید با استفاده از آن تمامی خروجی‌های نرم‌افزارهای مختلف برش را اجرا کنید و در نهایت خدمات پس از فروش نیز قطعاً اهمیت زیادی خواهد داشت. خریدوفروش این دستگاه‌ها وابسته به بازار ارز و دلار خواهد بود. در نتیجه اگر قصد تهیه آن‌ها را دارید بهتر است هر چه زودتر اقدام کنید.

کدام دستگاه مناسب کارگاه کفاشی من است؟

Array

در این مورد و برای لیزر کفش و انتخاب دستگاه تا زمانی که ما اطلاعاتی دقیقی در مورد نوع فعالیت شما نداشته باشیم قطعاً نمی‌توانیم راهنمایی‌های لازم را انجام دهیم. از طرفی امروزه دستگاه‌های لیزر محاسبات را به‌صورت میلیمتری انجام می‌دهند و بر اساس فعالان حاضر در این صنعت دقت کار آن‌ها تا ۱۰ برابر نسبت به روش‌های معمول برش انواع چرم، جیر و پارچه بیشتر است. ضمن این که به طور سنتی انواع چرم‌ها برای صنعت‌هایی مانند تولید کیف، کفش، چمدان، چکمه، کیف دستی، بوت و نیم بوت، پوتین و… استفاده می‌شوند.

امروزه سیستم‌های لیزری طیف خدمات کارگاه‌های تولیدی را وسیع‌تر کرده‌اند. به‌جای این که یک ساعت صرف برش و خط‌دهی و قطعه‌قطعه کردن چرم برای ساخت یک کفش شود، می‌توان در همین مدت تا تعداد ده برابر چرم آماده کرد. ضمن این که سیستم‌های لیزر کفش امروزه هوشمندتر شده‌اند و می‌توانند به‌راحتی این کار را در عرض صرفاً چند ثانیه برای شما انجام دهند.

ضمن این که به لطف دستگاه‌های لیزر کفش امکان طراحی اشکال ناهمگون، مدل‌های خاص و … وجود دارد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کارگاه‌ها برای طراحی این طرح‌ها عدم قرینه‌سازی است. یعنی شاید دو مدل کفش که سایز بزرگ و کوچک هستند از نظر ظاهری صددرصد شبیه به هم نباشند. این خطاها در دستگاه‌های لیزر به صفر می‌رسد.

نتیجه‌گیری

در نهایت مجموعه توسعه و فناوری و فروشگاه اینترنتی خیام لیزر یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین عرضه‌کنندگان انواع دستگاه‌های لیزر کفش، لیزر چوب و متریال‌ های غیرفلزی و فلزی، مثل دستگاه فایبر و دستگاه برش غیر فلزات همچنین قطعات یدکی این سیستم‌ها و همین‌طور سیستم‌های برش با کاربری مختلف است. امروزه تکنولوژی برش‌های لیزری موجب شده است که سرعت رشد کسب‌وکارها و تجارت‌ها نه‌ تنها در دنیای فلزات بلکه در زمینه‌های ساخت انواع لوازم شیشه‌ای، پارچه‌ای، چرمی، فومی و… چندبرابر شود.

 شما با استفاده از دستگاه‌های لیزر می‌توانید به‌راحتی تجارت و کسب‌وکار خانگی خود را راه‌اندازی کنید و وارد بازار کار شوید. نحوه استفاده از این دستگاه‌ها بسیار آسان است. رابط نرم‌افزاری هوشمندی دارند، طرح را به آن‌ها می‌دهید و در کم‌ترین زمان ممکن با بالاترین سرعت و کم‌ترین خطا می‌توانند طرح موردنظر شما را روی هر متریالی به‌راحتی خلق کنند.


لیزر کفش چیست؟

لیزر کفش یکی از مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین کاربردهای دستگاه لیزر می‌باشد. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید با راحتی تمامی طرح‌های مورداستفاده از چرم و یا هر بافت دیگری برای ساخت کفش را لیزر کرده و به شکل دقیق برش دهید.

چرا لیزر کفش اقتصادی است؟

به طبع برای کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی کفش و کیف، یکی از مهم‌ترین پرسش‌ها مربوط به هزینه این دستگاه‌ها خواهد بود. معمولاً لیزر کفش منهای خرید دستگاهی که عملیات لیزر را با آن انجام می‌دهند برای شما هزینه‌ای نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.