ساخت و فروش ماشین آلات لیزر

2 روش ساخت مهر با دستگاه برش لیزر (صنعتی پولساز)

ساخت مهر با دستگاه برش لیزر

ساخت مهر با دستگاه برش لیزر چطور صورت می گیرد؟ برای طراحی یک مهر با کمک یک ماشین صنعتی لیزر، باید ابتدا جنس مهر خود را تعیین کنید، جنس مهر می تواند از پلکسی، چوب و … باشد. در ادامه با استفاده از تنظیمات دستگاهتان مهر طراحی شده را به سادگی حکاکی نمایید. دستگاه برش لیزر فرآیند مهرسازی را به شدت ساده و روان کرده است.

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ از جمله وسایلی است که شما به راحتی می توانید با کمک آن حکاکی روی قطعات فلزی موردنظرتان را انجام دهید. مهرهای ساخته شده با این روش دارای کیفیت بالا و طول عمر قابل توجهی هستند.

مهرسازی یک صنعت پولساز با کمک دستگاه لیزر

مهرسازی با کمک دستگاه برش لیزر

مهر، لوگو یا نشان در واقع یک علامت اختصاری است که افراد یا سازمان ها از آن برای معرفی خود استفاده می کنند. این قطعه کوچک به عنوان یک نشان برای اثبات هویت اسناد، معرفی برندها، محصولات نیز کاربرد زیادی دارد. علیرغم اینکه مهرسازی یک صنعت نسبتا سخت و قدیمی محسوب می شود، اما امروزه با کمک تکنولوژی های جدید این حرفه به یک شغل پردرآمد و پولساز تبدیل شده است.

ساخت انواع مهر با کمک برش لیزر

به طورکلی مهرسازی به صورت دستی، ساده و اتوماتیک انجام می شود. سبک کاری هر روش به شرح زیر است:

تولید مهر به روش دستی

مهرسازی به روش دستی

در روش ساخت مهر به صورت دستی، روی قطعاتی چون چوب یا سنگ، با کمک ابزارهای کنده کاری و مته های ریز این حکاکی ها صورت می گیرد. شما برای استفاده از این سبک مهر نیاز به جوهر یا استامپ خواهید داشت.

ساخت مهر با دستگاه لیزر

ساخت مهر با دستگاه برش لیزر به دو صورت ساده و اتوماتیک امکان پذیر است. در روش ساده شما می توانید در هر شکل و ابعادی که مدنظر دارید، فرآیند حکاکی را بدون محدودیت انجام دهید، اما در مدل حکاکی به صورت اتوماتیک باید حتما ابعاد مستطیلی برای قطعات در نظر گرفته شود.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره تخصصی، لطفا شماره تماس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفرزاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مهرسازی ساده

 • در گام اول با کمک نرم افزارهای طراحی مرتبط با دستگاه لیزر، مانند کورل یا اتوکد طراحی مهر خود را انجام می دهید.
 • در گام دوم با کمک برش لیزری اقدام به طراحی روی قطعه مورد نظر نمایید. ماشین برش لیزر 1318 چیتا نیز این کار را به خوبی انجام می دهد.
 • در گام سوم قطعه حکاکی شده را باید بر روی پایه ای قرار داد. برای این موضوع می توان از انواع محصولات پلاستیکی موجود در بازار یا قطعات چوبی و پلکسی استفاده کرد.
 • فراموش نکنید که در این سبک مهرسازی باید پایه را به مهر با کمک چسب اتصال دهید.
 • در این مدل ساخت مهر باید از استامپ برای مهر کردن بهره بگیرید.

مراحل طراحی مهر اتوماتیک

 • فایل مورد نظرتان را با استفاده از نرم افزارهای مرتبط با دستگاه لیزر مانند حالت ساده طراحی کنید.
 • در مرحله دوم طراحی در نظر گرفته شده بر روی ژلاتین مهر حکاکی می شود.
 • در ادامه قطعه حکاکی برش خورده و بر روی دستگاه اتوماتیک مورد نظر قرار می گیرد.
 • با این روش شما دیگر نیاز به استامپ ندارید و خود طرح دارای جوهر بوده که صورت اتوماتیک روی کاغذ قرار می گیرد.

مهرسازی آنلاین، صنعت به روز شده

با توجه به پیشرفت های اخیر تکنولوژی و با کمک ماشین آلات جدید، ساخت مهر با دستگاه برش لیزر به سادگی در کمترین زمان انجام می شود. شما با زدن یک پیج اینستاگرام یا یک سایت می توانید سفارشات مهرسازی متنوعی را از نقاط مختلف دریافت نمایید.

مراحل پایه ای ساخت مهر با برش لیزر

مهرسازی با دستگاه لیزری

شما برای ساخت یک مهر لیزری باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا در نهایت بتوانید یک مهر با کیفیت تولید نمایید. مراحل تولید مهر به شرح زیر است:

1.یک ورق ژلاتینی معمولی مخصوص مهرسازی را تهیه کنید

2.دقت کنید که ژلاتین مهر سازی سه لایه می باشد و حالت لایه های آن کمی متفاوت است.

 • اول لایه نازک محافظ آن قرار دارد.
 • در لایه دوم آن ژلاتین قرار می گیرد.
 • در بخش سوم شاهد یک لایه ضخیم و سخت پایه خواهید بود.

3.در ادامه با استفاده از یک تکه چسب شیشه ای لایه محافظ ژلاتین را بردارید.

4.دقت کنید که در این حالت ژلاتین خیلی نرم بوده و آماده مهرسازی با روش معمولی نیز می باشد.

5.ورق ژلاتین خود را چند ساعت در مقابل نور آفتاب قرار دهید.

6.بعد از خشک و سخت شدن ژلاتین، این ماده آماده شده تا روی آن حکاکی را با ماشین برش لیزر انجام دهید.

قیمت دستگاه مهرسازی

مهرسازی بوسیله دستگاه برش لیزر

ساخت مهر با دستگاه برش لیزر، با کمک چندین مدل از ماشین آلات لیزری امکانپذیر است. قیمت این وسیله صنعتی نیز بسته به کارهایی که با آن می توان انجام داد، متفاوت می باشد.

شما با خرید یک دستگاه برش لیزر 1318 چیتا علاوه بر تولید مهر می توانید برش چوب و پارچه نیز انجام دهید. این وسیله هم به شما خدمات برش و حکاکی را با هم ارائه می کند.

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ نیز جزء ماشین آلاتی می باشد که حکاکی روی قطعات فلزی از جمله طلا و نقره را با ظرافت انجام می دهد، با این وسیله می توان مهرسازی را روی فلزات استفاده کرد.

با کمک دستگاه حک لیزر غیر فلزات (CO2 مارکینگ) نیز می توان حک روی فلزات را انجام داد. این وسیله سرعت حکاکی بالایی دارد.

نکات مهم در ساخت مهر

 • در طراحی نقاطی را که باید برجسته بماند و حکاکی نشود، مشخص کنید.
 • نقاط سفید در طراحی معمولا بخش هایی هستند که توسط نازل لیزر سوخته و اصطلاحا حک روی آنها صورت می گیرد، پس در مشخص کزدن آنها دقت کنید.
 • نقاطی که باید برجسته باشد و لیزر آن را حک نکند، مشخص کنید.
 • فراموش نکنید قبل از حک، حتما طرح مهر را آینه کنید، به این معناست که هر المانی که قرار است روی مهر خود تعریف کنید، در دو طرف آن به صورت قرینه وجود داشته باشد.

کلام آخر، مهرسازی صنعتی پرکاربرد

مهرها قطعات کوچک اما کاربردی در زندگی روزمره ما می باشند، شما با کمک آنها می توانید هویت یک سند را اثبات یا طرح برند خود را روی تولیدات تان به سادگی قرار دهید.

امروزه ساخت مهر با دستگاه برش لیزر فرآیند مهرسازی را بسیار ساده تر از قبل کرده است. در این روش شما به راحتی می توانید تصویر مورد نظر خود را در یکی از نرم افزارهای طراحی مثل کورل یا اتوکد قرار داده و در ادامه آن را به حافظه ماشین برش لیزر خود منتقل کرده و خروجی نهایی یک قطعه حکاکی شده است، به سادگی دریافت کنید.

مهرسازی با کمک لیزر می تواند یک صنعت پولساز باشد به شرط آنکه کاری حرفه ای و با کیفیت به مشتریان خود عرضه کنید. مجموعه خیام لیزر، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماشین آلات لیزری می باشد.

شما می توانید در رابطه با حوزه کاری خود و اینکه چه دستگاه لیزری برایتان مناسب است با کارشناسان این شرکت ارتباط گرفته و از یک مشاوره رایگان بهره مند شوید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *