فرایند ۰ تا ۱۰۰ لیزر حکاکی سنگ قبر + دستگاه حکاکی سنگ مزار

لیزر حکاکی سنگ قبر

حجاری سنگ قبر و مزار از گذشته در میان مردم بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه حکاکی سنگ قبر با استفاده از دستگاه های حکاکی سنگ مزار با دقت و کیفیت بالایی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما هم قصد حکاکی تصویر بر روی سنگ مزار را دارید و یا به دنبال زیبایی بیشتر با طرح های مختلف بر روی سنگ قبر هستید، می تواند این مقاله برای شما مفید باشد. شاید سوال هایی ذهن شما را در ارتباط با دستگاه حکاکی سنگ قبر درگیر کند که در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم.

مزایای دستگاه لیزر حکاکی سنگ قبر چیست؟ آیا می‌توان از حکاکی لیزر برای برش سنگ استفاده کرد؟ تجهیزات مورد نیاز برای حکاکی عکس روی سنگ قبر چیست؟ از کدام دستگاه‌ها برای این کار باید استفاده کرد؟ در زمان قدیم ایجاد تصاویر روی سنگ قبر با روش دستی (حجاری یا سنگ تراشی) انجام می‌شد. این کار دقت و کیفیت بالایی نداشت و تصاویر متفاوتی نسبت به تصویر اصلی به وجود می‌آمد. اما امروزه به وسیله دستگاه‌ های حکاکی سنگ قبر با کیفیت بسیار بالا هر نوع عکس و نوشته را روی سنگ حک می‌کنند. این دستگاه‌ها امکان برش سنگ را ندارند.

در این مقاله از خیام لیزر با دستگاه‌ های لیزر حکاکی سنگ قبر آشنا می‌شویم. همچنین به بررسی مزایا، کاربرد و ویژگی‌های آن می‌ پردازیم.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم روبرو وارد نمایید. و یا می توانید با کارشناسان ما ۰۹۱۵۲۱۵۹۶۴۶ (خانم ظفر زاده ) و یا ۰۹۱۵۲۱۵۹۶۳۶ (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*" indicates required fields

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره ۰۵۱۳۶۰۷۲۴۵۲ (دفتر فروش) و ۰۵۱۳۶۵۱۶۱۶۱ (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*" indicates required fields

ویدیو حکاکی چهره بر روی سنگ مزار

ویژگی فرآیند لیزر حکاکی سنگ قبر چیست؟

کارشناسان، برای حکاکی روی سنگ، دستگاه لیزر را توصیه می‌کنند. برخی افراد دستگاه برش لیزر آن را می نامند که اشتباه است. نام درست حکاکی سنگ مزار، دستگاه حکاکی سنگ قبر می باشد. هنگامی که لیزر حکاکی سنگ قبر انجام می‌شود، ذرات مواد سنگ توسط دمای بالای پرتو لیزر تبخیر می‌شوند. در این حالت عمق کمی بدون آسیب به ساختار سنگ، شکل می‌گیرد. تفاوت در اثر روی سنگ، توسط حکاکی لیزری آشکار می‌شود.

تجهیزات اصلی دستگاه حکاکی لیزری، قاب بادوام سفت و سخت، دروازه متحرک و میز کار است. سختی و وزن بالای تجهیزات پیش نیازی برای جلوگیری از شکستن دستگاه در زیر وزن سنگ قبر است. یک تیوب لیزر ۶۰ یا ۸۰ وات قدرت کافی برای حکاکی روی سنگ قبر را دارد. علاوه بر این، اگر تیوب لیزر به جای تمام توان با قدرت ۱۰-۱۲٪ استفاده شود، عمر طولانی‌تری خواهد داشت. تیوب لیزرهای خیام لیزر می تواند انتخاب خوبی برای طور عمر بیشتر در کنار کارایی آن باشد.

هنگام پردازش سنگ مرمر سفید و سیاه بر روی دستگاه لیزر، لازم است از آسیاب مخصوص استفاده شود تا تصویر به وضوح قابل مشاهده و روشن باشد. در حالی که حکاکی لیزر سنگ گرانیت معمولاً حتی بدون مرحله سنگ زنی زیبا به نظر می‌رسد.

چگونه تصویر را برای لیزر حکاکی سنگ قبر آماده کنید؟

آماده کردن تصویر برای حکاکی لیزر سنگ قبر

برای این کار ابتدا، تصویر را در نرم‌افزار فتوشاپ باز کنید. سپس رنگ و نور تصویر را روی واضح‌ترین حالت قرار دهید. بعد از آن تصویر را در نرم‌افزار فتوگرو به وکتور تبدیل کنید. در نهایت از طریق دستگاه لیزر، حکاکی عکس روی سنگ قبر را انجام دهید.

انواع دستگاه‌ های لیزر حکاکی سنگ قبر کدام است؟

دستگاه‌ های لیزر سنگ مزار دارای قطعات، شاسی و مشخصات فنی متفاوتی هستند. این دستگاه‌ها، می‌تواند با کیفیت بسیار بالا عمل حک تصاویر روی سنگ را انجام دهند. اگر در هنگام کار حکاکی برق رفت دستگاه می‌تواند ادامه کار را ذخیره کرده و بعد انجام دهد. در ادامه چند مدل دستگاه مناسب برای لیزر حکاکی روی سنگ قبر را بررسی می‌کنیم.

دستگاه لیزر حکاکی سنگ مدل CHEETAH 1318

این دستگاه که با نام دستگاه برش غیر فلزات هم نامیده می شود، با داشتن میز کار بزرگ، توانایی حکاکی بر روی سنگ گرانیت، کاشی، سرامیک، شیشه، آیینه و اجسام سخت و انواع غیر فلزات با سرعت ۱۰۰۰ mm/s را دارد و به عنوان بهترین دستگاه حکاکی سنگ مزار لقب گرفته است! در ادامه سایر خصوصیات دستگاه برش لیزر تولید شرکت خیام لیزر را بررسی می‌کنیم.

به دنبال یک دستگاه همه کاره هستید؟ پیشنهاد ما خرید و آشنایی با قیمت دستگاه لیزری سنگ قبر CHEETAH 1318 می باشد.

 • بدنه مستحکم و تراش خورده با دستگاه سی ان سی با طراحی انحصاری
 • دارای تیوب مدل رسی ۱۲۰ وات (برترین مارک موجود در ایران)
 • دارای کنترلر RDC6442 صفحه رنگی
 • قابلیت نمایش کار هنگام برش و حکاکی
 • قابلیت ادامه دادن برنامه در صورت قطع شدن برق
 • حافظه داخلی و کار با دستگاه به صورت آفلاین بدون نیاز به کامپیوتر
 • سیستم زمان‌سنج و محاسبه زمان کار قبل از انجام خدمات
 • برق مصرفی تک فاز ۲۲۰ ولت
 • دارای میز ثابت تیغه‌ای و میز زنبوری
 • دارای ۱۲ ماه گارانتی قطعات و ۱۰ سال خدمات پس از فروش

دستگاه لیزر حکاکی سنگ دو هد همزمان مدل CHEETAH D 1590

این دستگاه با میز کار بزرگ، توانایی حکاکی بر روی سنگ گرانیت، کاشی، سرامیک، شیشه، آیینه و اجسام سخت و انواع غیر فلزات چرم، چوب، پلکسی، پارچه، کاغذ و مقوا با سرعت ۱۰۰۰ mm/s را دارد. این مدل برای کار‌های تیراژ بالا بسیار مناسب است. تیوپ لیزر این دستگاه، عملکرد روان و کیفیت حکاکی را بهبود می‌بخشد. در ادامه سایر خصوصیات دستگاه برش لیزر تولید شرکت خیام لیزر را بررسی می‌کنیم.

 • طراحی انحصاری بدنه به صورت چهار قطعه با قابلیت جداسازی کامل
 • دارای تیوب رسی ۱۰۰وات و ۱۲۰ وات
 • سیستم غلتکی با دقت و کیفیت بالا و استهلاک کمتر نسبت به ریل و واگن
 • دارای کنترلر RDC6442 صفحه رنگی
 • قابلیت نمایش کار هنگام برش و حکاکی
 • قابلیت ادامه دادن برنامه در صورت قطع شدن برق
 • انتقال فایل توسط فلش بدون نیاز به کامپیوتر
 • سیستم زمان‌سنج و محاسبه زمان کار قبل از انجام خدمات
 • برق مصرفی تک فاز ۲۲۰ ولت
 • برش اجسام به طول بی‌نهایت
 • توانایی کار با یک هد

مزایای دستگاه‌ های لیزر برای حکاکی سنگ قبر چیست؟

مزایا دستگاه های حکاکی سنگ مزار

حکاکی روی سنگ بیشتر برای تولید یادبود، سنگ قبر‌ها، تابلو‌ها و عناصر تزئینی بنا‌های تاریخی استفاده می‌شود. در ادامه مزایای دستگاه حکاکی سنگ قبر را بررسی می‌کنیم.

 • تصویر ایجاد شده با دستگاه لیزر، کیفیت بالاتر و جزئیات بیشتری دارد.
 • با توجه به قطر کمتر پرتو لیزر، مقدار DPA تصویر برابر با ۲۵۰۰ است.
 • هنگام حکاکی با دستگاه لیزر، ساختار سنگ حفظ می‌شود.
 • پرتو لیزر با تبخیر لایه بالایی، مواد الگویی را تشکیل می‌دهد و به لایه‌های اصلی سنگ آسیب نمی‌زند.
 • دستگاه لیزر بسیار سریع است.
 • مواد مصرفی دستگاه‌ های لیزر عمر طولانی‌تری دارند.
 • قابلیت حکاکی چند قطعه کار به صورت همزمان وجود دارد.
 • تجهیزات لیزری به مواد مصرفی زیادی نیاز ندارند.
 • تغییر ارتفاع میز کار به صورت الکتریکی انجام شده، که هنگام حکاکی لیزر قطعات سنگین سنگ ضروری است.

سنگ های مناسب جهت حکاکی با لیزر

سنگ مرمر: این نوع سنگ دارای بافت ظریف است. به طور مثال، حکاکی عکس یا متن روی سنگ قبر مرمر را می توان نام برد. به علت دارا بودن طیف های وسیعی از رنگ های سنگ مرمر مانند مشکی، یاسی و سبز در بین مشتریان محبوبیت بالایی دارد.

سنگ گرانیت: این سنگ به علت دوام بالا بهترین سنگ برای متن و طرح های گرافیکی است. سنگ گرانیت از جنس سنگ های صخره است که در اعماق زمین شکل گرفته است.

سنگ رودخانه: این سنگ ها در بستر رودخانه، با جاری شدن آب سطح صاف و صیقلی پیدا کردند و سنگ های مناسبی برای حکاکی می باشند. معمولا سنگ های رنگ تیره بخاطر سطح صافی که دارند بیشتر برای حکاکی سنگ با لیزر مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از انواع سنگ های روخانه ای، سنگ عقیق است که نقش و نگارهای زیبایی با دستگاه برش لیزر روی آن انجام می شود.

حکاکی روی سنگ با لیزر با توجه به ترکیب سنگ

حکاکی سنگ با لیزر بسته به ترکیب سنگ دو نوع است:

 • حکاکی روی سنگ با لیزر برای کاشی و تخته سنگ
 • حکاکی سنگ عمیق برای سنگ های گدازه، سرامیک، سنگ مرمر، گرانیت سیاه و سنگ ریزه

نکته: برای سنگ قبر که از نوع گرانیت یا مرمر است معمولا کمی رنگ  به آن اضافه می شود تا نتیجه بهتری داشته باشد.

حکاکی لیزری روی سنگ عقیق

یکی ازشاخه های اصلی هنر حکاکی، روی انوع سنگ عقیق است. امروزه بهترین روش برای حکاکی روی عقیق با لیزر است که با ظرافت هرچه تمام روی این سنگ انجام می شود.

حکاکی روی سنگ با لیزر، جایگاه شناخته شده ای در حکاکی دارد که از جدید ترین دستگاه های لیزر CNC استفاده می شود. استفاده از این دستگاه برای حکاکی رو سنگ عقیق ضمن این که دقت بسیار بالایی دارد، در مدت زمان کوتاهتری حکاکی انجام می شود.

برخی از مدل های دستگاه حکاکی روی سنگ با لیزر، کوچک می باشد و به صورت رومیزی قابل استفاده است. برای افرادی که قصد ایجاد یک کارگاه خانگی دارند، مناسب است.در صورت این که بتوانید نقش و نگارهای خلاقانه ای ایجاد کنید، حتما می توانید مشتریان خاص خودتان را پیدا کنید.

انواع مدل های برش سنگ با لیزر از نظر ابعاد

دو نوع مدل برش سنگ با لیزر به طور کلی در بازار موجود است:

 • مدل قابل حمل یا متحرک:

این مدل ها وزن سنگینی ندارد و برش کار سرعت بالاتری می تواند داشته باشد و همچنین در زمان نیز با این مدل صرفه جویی می شود و با استفاده از این دستگاه می توان برش را در هر جایی که لازم باشد انجام دهیم.

 • مدل کارگاهی یا ثابت:

این مدل برش سنگ با لیزر در پروژه های سنگین استفاده می شود. به خاطر سنگین بودن این مدل دستگاه ها در مکانی ثابت قرار دارند. از ویژگی های این دستگاه می توان به بالا بودن قدرت موتوری و طول برش بیشتر سنگ اشاره کرد.

کلام پایانی

با جمع‌ بندی موارد ذکر شده در بالا، یک دستگاه لیزر، برای لیزر حکاکی سنگ قبر کیفیت بالا، سرعت عمل و عمر طولانی‌تر مواد مصرفی را به همراه دارد. دستگاه‌ های لیزر برای حکاکی تا توان ۸۰ وات برای حک تصویر مناسب هستند. همچنین با انواع دستگاه حکاکی سنگ مزار یا همان سنگ قبر هم آشنا شدید.

شرکت توسعه فناوری خیام لیزر از سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرد. این شرکت با پشتوانه سال‌ها حضور در عرصه صنعت کشور و با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در کنار تیم‌های متخصص، نقشی مؤثر در ایجاد فضا‌های تازه در خلق مشاغل نو و بهـبود فـضای کسب و کار، با استفاده مفید از دانش و تکنولوژی لیزر را داشته است.

گروه صنعتی خیام لیزر در این مدت با صنایع مختلف کشور از جمله دولتی، خصوصی و به ویژه بنگاه‌های کوچک زودبازده همکار کرده است. در این متن به بررسی دستگاه‌ های لیزر حکاکی سنگ قبر و ویژگی‌های آن پرداختیم. اگر سؤالی در این مورد دارید، در بخش کامنتها برایمان بنویسید. ‌امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید باشد.

سؤالات متداول

قیمت دستگاه لیزری سنگ قبر چقدر است؟

قیمت دستگاه لیزر حکاکی روی سنگ مزار به شاسی دستگاه، قطعات، نوع تیوپ لیزر و برند دستگاه بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق و دریافت راهنمایی از قیمت دستگاه لیزر حکاکی سنگ مزار می توانید با شماره ۰۹۱۲۵۱۲۳۱۷۲ تماس بگیرید.

چه تجهیزات برای حکاکی سنگ قبر مناسب است؟

دستگاه‌ های حکاکی‌های لیزری با توان ۶۰ یا ۸۰ وات در بسیاری از کارگاه‌های سنگ قبر استفاده می‌شود. این تجهیزات دارای مکانیزم زنجیره‌ای برای بلند کردن میز است که می‌تواند تا ۸۰ کیلوگرم را تحمل کند.

چه دستگاهی برای حکاکی سنگ قبر مناسب است؟

دستگاه لیزر، یک انتخاب عالی برای ایجاد تصاویر و حروف روی سنگ است. با توجه به ساختار سنگ، با انتخاب حکاکی یک طرفه، کیفیت افزایش می‌یابد.

چه چیزی کیفیت لیزر حکاکی سنگ قبر را تعیین می‌کند؟

عوامل متعددی مانند ساختار مواد، همگنی ساختار سنگ، هندسه شکاف‌ها در نقاشی، وضوح تصویر و نسبت اندازه‌های تصویر به جزئیات ساختاری آن بر کیفیت تصویر به دست آمده تأثیر می‌گذارد.

نظرات شما

6 دیدگاه در “فرایند ۰ تا ۱۰۰ لیزر حکاکی سنگ قبر + دستگاه حکاکی سنگ مزار

 1. امان آزار گفت:

  سلام، من از افغانستان هستم یه دستگاه میخوام برای حکاکی چهره به صورت سه بعدی.
  شما دستگاه های حکاکی تون به چه صورت عمل می کنن.

 2. صمد دلارامی گفت:

  سلام من یه یک سالی رو توی بهشت رضا مشهد کار کردم. الان میخوام یه دستگاه حکاکی سنگ قبر بخرم و با بودجه متوسط شروع به کار کنم. شما برای این مورد پیشنهادی دارین.

 3. حسن بخشی زایی گفت:

  سلام. برای خرید یک دستگاه آکبند حکاکی سنگ قبر باید حداقل چقدر هزینه کنم.

 4. علی زوریان گفت:

  سلام. خدمات حکاکی روی سنگ قبر رو هم انجام میدین.

  1. رحیم نهتانی گفت:

   سلام، بله برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط ۰۵۱۳۶۵۱۶۱۶۱ باشید.

 5. جلیل بلاغی گفت:

  سلام، من دستگاه Gravor مدل G1d میخوام. امکان دارد لیستی از قیمت دستگاه های لیزر حکاکی سنگ قبر برایم ارسال کنید. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم روبرو وارد نمایید. و یا می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفر زاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*" indicates required fields

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*" indicates required fields

Instagram YouTube WhatsApp WhatsApp Telegram