ساخت و فروش ماشین آلات لیزر

شناخت دستگاه پرس اتم کفاشی + ویژگی ها و کاربردهای دستگاه

دستگاه پرس هیدرولیکی

در کارگاه های تولیدی و کارخانجات، داشتن تجهیزات برش، جز اصلی ترین ها محسوب می شود. پرس اتم کفاشی که با نام های اصلی هیدرولیک بازویی و پرس هیدرولیک فکی است، یک دستگاه در جهت کات و برش در صنایع تولیدی کفش مورد استفاده قرار می گیرد. این نکته حائز اهمیت است که دستگاه برش لیزر کفش نیز در این صنعت بسیار پرکاربرد است.

معرفی دستگاه پرس اتم کفاشی

در اصل این دستگاه، هیدرولیک بازویی و پرس هیدرولیک فکی نام دارد. نام پرس اتمی بخاطر یک شرکت ایتالیایی به نام اتم (َATOM) است که سازنده اصلی این دستگاه می باشد و به اشتباه پرس اتم کفش نیز نامیده می شود.

از مهمترین کشور های سازنده دستگاه پرس اتم کفش که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، ایتالیا و مجارستان که بالاترین کیفیت را دارند و در رده دوم می توان چین و ایران را نام برد.

انواع دستگاه های برش در صنعت کفش

از انواع دستگاه های برش که در تولید کفش مورد استفاده قرار می گیرد موارد زیر می باشد:

دستگاه برش لیزر

به جرات می توان گفت بهترین دستگاه برای برش در صنعت کفش مخصوصا چرم، این دستگاه می باشد. برش با دستگاه برش لیزر بسیار تمیز و با کیفیت بالا و حداقل هدر رفت پارچه انجام می شود.

دستگاه برش المنتی

این دستگاه بیشتر برای قسمت های داخلی در تولید کفش مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های برش المنتی بیشتر برای برش پارچه یا رول هایی با درصد بالای پلی استر که 80 درصد باشد انجام می شود.

دستگاه برش خطی

از این دستگاه معمولا برای برش کفی کفش مورد استفاده قرار می گیرد. مخصوصا کفی کفش هایی که از فوم های PVC که پارچه دوبل دارند استفاده می شود.

دستگاه برش اهرمی یا دستی

این دستگاه ها، همانطور که از نامش پیداست معمولا برای تولید کفش های سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای پسته ای دوزی نیز کاربرد دارد.

کاربرد دستگاه پرس اتم کفاشی در برش چرم

ابن نوع دستگاه ها فقط برای کات کردن غیر فلزات مناسب می باشد. اما بهترین دستگاه در جهت برش اجناس چرمی، دستگاه برش لیزر است که بدون ریش ریش شدن پارچه و هدر رفت آن، با کیفیت بالا، برش را انجام می دهد. از جمله کاربردهای دستگاه پرسم اتم کفاشی موارد زیر قابل اشاره است:

  • برش کارتن و صفحات پلاستیکی
  • برش منسوجات و چرم
  • برش فوم ها و نمدها
  • برش بند ساعت
  • برش انواع طلق

مشخصات فنی دستگاه پرس اتم کفاشی

مشخصات فنی این دستگاه برش کفش موارد زیر است:

  • قسمت پایینی دستگاه بدون حرکت است و فک بالایی دستگاه به صورت متحرک روی فک پایینی نیرو وارد می کند
  • در حین ضربه به مواد و متریال مانند چرم، سرعت عملکرد پایین است
  • قسمت بالایی دستگاه پرس اتم کفاشی یا همان فک بالایی که متحرک است، دارای یک ابعاد طول و عرض می باشد.

با توجه به موارد ذکر شده می توان متوجه شد که دستگاه برش لیزری از لحاظ سرعت برش و کیفیت برش بسیار بالاتر است و همچنین دارای وزن سبک تری نسبت به دیگر دستگاه های برش می باشد.

دستگاه پرس اتم کفاشی چگونه کار می کند؟

دستگاه برای کات کردن در تولید کفش

در دستگاه پرس اتم که بازویی و هیدرولیک هم نامیده می شود، از یک فلکه برای ارتفاع کار استفاده می شود که با پیچاندن آن ارتفاع تنظیم می شود. کارکرد دستگاه با استفاده از جک هیدرولیک است. هیدرولیک، روغنی که در دستگاه پمپ روغن است را، به جک می رساند و باعث به حرکت در آمدن فک بالایی دستگاه می شود و سبب ضربه در حین برش می شود.

در هنگامی که می خواهید فک بالایی دستگاه پرس اتم کفاشی را به حرکت در آورید با یک دست نمی شود این کار را انجام دهید. دو دکمه در اهرم های بالای دستگاه تعبیه شده است که باید به طور همزمان فشار داده شود تا هیدرولیک فک بالایی فعال شود. در قسمت مرکزی این دستگاه از چند فنر برای جلوگیری از ضربات حین برش استفاده می شود.

در آخر، شناخت دستگاه پرس اتم کفاشی

تولید کفش نیاز به تجهیزات خاص خود را دارد که باید حتما جز سرمایه اولیه تولید کفش در نظر گرفت. دستگاه برش کفش جز مهمترین دستگاه ها برای تولید کفش است که پرس اتم کفاشی یا هیدرولیک بازویی و پرس هیدرولیک فکی نیز نامیده می شود کاربردهای متفاوت و زیادی دارد. اما امروزه با توجه به گسترش دستگاه های لیزری به علت سرعت، دقت و عملکرد بالا این دستگاه ها، در کارگاه های تولیدی و مخصوصا کارخانجات از دستگاه های برش لیزری استفاده بیشتری می شود.

سوالات متداول

دستگاه پرس اتم کفاشی چه کاربردی در تولید کفش دارد؟

این دستگاه در تولیدی کفش برای کات کردن و برش پارچه کفش که می تواند چرمی یا جز منسوجات است مورد استفاده قرار می گیرد.

از انواع دستگاه برش کفش را نام ببرید؟

دستگاه برش لیزر جز بهترین دستگاه های برش لیزر کفش، دستگاه المنتی و خطی نیز موجود می باشد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *