برش لیزر غیر فلزات, دستگاه برش لیزر

۰ تا ۱۰۰ برش لیزری پارچه | معرفی کامل دستگاه برش لیزر پارچه

0 تا 100 برش لیزری پارچه | معرفی کامل دستگاه برش لیزر پارچه

یکی از انواع مدل دستگاه برش لیزر، دستگاه برش لیزری پارچه می باشد و به شما کمک می کند زمانی که قصد برش الگو بر روی پارچه را داشتید، بتوانید با دقت بالا این کار را انجام دهید. با الگوی مناسب داشته و دقت زیادی که این دستگاه دارد، یک کار تمیز و با ظرافت بالا به شما تحویل می دهد. با کمک دستگاه برش پارچه مانند لیزر کفش می توانید بدون نیاز به الگو و هر طرحی را به راحتی برش دهید.

پارچه لیزری چیست؟ دستگاه برش لیزر پارچه

پارچه لیزری چیست؟ | دستگاه برش لیزری پارچه

زمانی که قصد برش الگو بر روی پارچه لیزری را داشته باشید می بایست یک الگوی مناسب داشته باشید و دقت زیادی در برش داشته باشید و با ظرافت بالا اقدام به برش پارچه با لیزر کنید اما با کمک دستگاه برش لیزری پارچه می توانید بدون نیاز به الگو و هر طرحی را به راحتی برش دهید. اگر می خواهید بدانید که دستگاه برش پارچه لیزری چیست، این تجهیزات برش غیر فلزات پیشرفته، دقیقا همین کار را برای شما با بالاترین سرعت و دقت انجام می دهد.  حتی در بعضی از کاربردها، بدون نیاز به طرح و الگو به راحتی پارچه مورد نظر را برش داده و برای مراحل بعدی تولید محصول آماده می کند.

نکته مهمی که در استفاده از دستگاه لیزر پارچه اهمیت زیادی دارد این است که هنگام استفاده از آن ها نیاز به دقت و ظرافت ندارید.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم روبرو وارد نمایید

"*" indicates required fields

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید

"*" indicates required fields

مزایای دستگاه لیزر پارچه

همان طور که مطلع هستید، می‌ توان در تیراژ بالا و به صورت انبوه اقدام به برش پارچه با لیزر کرد و البته دقت و ظرافت در این زمینه بسیار یکی از مزایا در نظر گرفته می شود. فرایند لیزر برش پارچه ها با کمک این دستگاه نیز با سرعت عمل زیادی انجام می شود.

در روش های سنتی با استفاده از ابزار دستی، میزان بسیار زیادی از پارچه دور ریز می شد و لبه های متریال های حساس تر ریش ریش می شد که در کیفیت محصول نهایی بسیار تاثیرگذار بود. حال آن که با استفاده از دستگاه برش لیزر پارچه به هیچ جا آسیبی نرسیده و برش بسیار تمیزی ایجاد می گردد.

یکی از کارایی های جذاب استفاده از انواع دستگاه لیزر پارچه در زمینه محصولات پارچه ای، سفید کردن سطح پارچه های جین بدون استفاده از مواد شیمیایی برای سنگ شور کردن آن هاست.

برش طرح های خاص

برش طرح های خاص - دستگاه برش لیزر پارچه

در پارچه های زنانه برخی از طرح‌ ها هستند که به راحتی نمی توان آن ها را با دست برش داد و نیاز به ظرفیت بالایی دارد که می توان به کمک دستگاه برش لیزر پارچه این برش را انجام داد و البته ظرافت بالایی نیز در این برش بکار برد. البته اگر قصد ثبت نوشته بر روی اجسام را دارید از دستگاه فایبر مارکتینگ هم می توان استفاده کرد.

۸ کاربرد مهم دستگاه لیزر پارچه در صنایع مختلف

کاربرد بسیار وسیع انواع پارچه در صنایع مختلف باعث می شود کارایی دستگاه برش پارچه بیش از پیش افزایش یابد. از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • برش الگوهای متنوع و پیچیده برای تولید انواع پوشاک
 • تولید روکش‌ های صندلی خودرو
 • تولید عروسک های پارچه ای
 • برش پارچه‌ لیزری رومبلی و روتختی برای استفاده در صنعت دکوراسیون
 • برش چرم های طبیعی و مصنوعی برای تولید کیف و کفش
 • تولید اکسسوری های مختلف پارچه ای مانند دستبند، جاسوئیچی و کمربند
 • ایجاد طرح لوگوی برند روی محصولات پارچه ای با دستگاه فایبر مارکینگ
 • برش لیزری پارچه های نمدی برای تولید انواع رومیزی و منسوجات تزیینی
 • برش طرح های خاص و پیچیده با ظرافت بالا با دستگاه لیزر پارچه

ترفندهای خاص برش پارچه با لیزر

استفاده از دستگاه های برش لیزر پارچه ترفندهای خاص خود را دارد که در کیفیت محصول نهایی بسیار تاثیرگذار است. نحوه لیزر برش پارچه برای تمام انواع متریال آن یکسان نیست و هر کدام باید با رعایت نکات خاص بریده شود. این ترفندهای مهم شامل موارد زیر می باشد.

 • برای سلامت جانی اپراتور، از به کارگیری متریالی مانند وینیل جلوگیری گردد. زیرا این ماده گاز هیدروکلریک تولید می کند که سلامتی انسان را به خطر می اندازد.
 • در صورتی که جنس پارچه شما پلی استر است، باید از کاغذهای روغنی کمک بگیرید تا برش تمیزی با استفاده از دستگاه برش لیزر پارچه ایجاد گردد.
 • جنس پارچه نباید از ابریشم نازک یا توری باشد زیرا امکان سوراخ شدن آن ها هنگام برش لیزر پارچه زیاد است.
 • زمانی که با دست فرایند برش پارچه ها را انجام می دهید ممکن است پارچه ها جابجا شوند و کار برش خراب شود ولی با کمک دستگاه برش لیزر پارچه به دلیل مجهز بودن به مکنده این اتفاق نمی افتد و فرایند برش با دقت بالا انجام می شود. البته باید توجه داشته باشید که مکنده زمان استفاده از دستگاه برش لیزر روشن باشد.

ویدئو کار دستگاه برش لیزر پارچه

در ویدئو بالا کارکرد دستگاه برش لیزر پارچه را می بینید، درصورتی که قصد تهیه دستگاه برش لیزری پارچه را دارید می توانید با شماره ۰۵۱۳۶۰۷۲۴۵۲ تماس بگیرید.

نکات کلیدی در استفاده از دستگاه لیزر پارچه

پارچه ها به چند دسته تقسیم بندی می شود که عبارتند از :

پارچه ها در انواع مختلفی از جمله کتان، حریر، نمد، فوتر، پشمی، جین، پلی استر و غیره که برای برش لیزری آن ها باید نکات مختلفی را در نظر گرفت که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

میز لانه زنبوری

برای برش پارچه با لیزر برش می‌ بایست پارچه در یک سطح کاملا صاف قرار بگیرد و بهترین ابزار برای سطح صاف میز لانه زنبوری است که دقت برش را بالا می برد.

نکته مهمی که در رابطه با استفاده از این دستگاه می بایست مد نظر قرار دهید این است که برای جلوگیری از چسبیدن لایه‌ های پارچه ها به یکدیگر می بایست از کاغذ مخصوص استفاده کنید که جلوی چسبیدن لایه های را می گیرد. اگر نیاز دارید تا به طور کلی و دقیق تری با نحوه استفاده از دستگاه برش آشنا شوید، می توانید مقاله آموزش کار با دستگاه برش لیزر را مطالعه کنید.

فاکتور دیگری که در رابطه با برش پارچه با لیزر این است که میزان باد باید به حدی باشد که مانع جابجایی پارچه در فرایند برش باشد. فاکتوری که می تواند برای سلامتی انسان اهمیت ویژه داشته باشد استفاده از متریال است که این متریال نباید وینیل باشد.

دلیلش هم این است که متریال امکان تولید گاز هیدروکلریک را دارد که سلامتی انسان را به خطر می اندازد. در صورتی که جنس پارچه شما پلی استر است می بایست از کاغذهای روغنی کمک بگیرید تا زمان استفاده از دستگاه برش لیزری پارچه برش تمیزی انجام شود.

جنس پارچه نباید از ابریشم نازک باشد و یا توری نباشد. دلیلش هم این است که زمان برش امکان اینکه سوراخ شوند زیاد شوند.

مشکل جابجا شدن پارچه ها در دستگاه

مشکل جابجا شدن پارچه ها در دستگاه برش لیزری پارچه

زمانی که با دست فرایند برش پارچه ها را انجام میدهید ممکن است پارچه ها جابجا شوند و کار برش خراب شود ولی با کمک دستگاه برش لیزری پارچه به دلیل مجهز بودن به مکنده این اتفاق نمی افتد و فرایند برش لیزر پارچه با دقت بالا انجام می شود. البته باید توجه داشته باشید که مکنده زمان استفاده از دستگاه برش لیزر روشن باشد.

تنظیم میزان باد دستگاه برش لیزر پارچه

نکته مهم دیگر این است که میزان باد باید به حدی باشد که مانع جابجایی پارچه در فرایند برش گردد.

خرید دستگاه برش لیزی پارچه

دستگاه برش غیر فلزات | خیام لیزر

دستگاه برش غیر فلزات یکی دیگر از محصولات خیام لیزر است که به راحت ترین شکل ممکن با آن می توانید پارچه را با طول بیشتر برش بزنید و قابلیت برش MDF به ضخامت ۸ میلیمتر و پلکسی گلس تا ضخامت ۲۰ میلیمتر به‌ صورت تمام صفحه با سرعت ۳۰۰ mm/s را دارا می باشد.

دستگاه برش غیر فلزات دارای ۱۲ ماه گارانتی قطعات و ۱۰ سال خدمات پس از فروش است. برای دریافت مشاره رایگان با کارشناسان خیام لیزر در ارتباط ۰۵۱۳۶۰۷۲۴۵۲ باشید.

نتیجه گیری

دستگاه برش لیزری پارچه به شما کمک می کند تا راحت تر و با دقت بیشتر اقدام به برش انواع متریال آن کنید. این دستگاه به صرفه جویی در وقت نیز بسیار کمک کرده و راندمان کسب و کار تولیدی شما را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. آشنایی با ۰ تا ۱۰۰ برش لیزری پارچه نشان می دهد هزینه اولیه خرید دستگاه برش لیزر پارچه نسبت به سوددهی آن بسیار به صرفه است.

یکی از دلایل مهم آن نیز کاهش میزان هدررفت متریال به حداقل مقدار ممکن می باشد که در صرفه جویی اقتصادی تولیدی بسیار تاثیرگذار است. درصورتی که قصد تهیه دستگاه برش لیزر پارچه را دارید، می با شماره ۰۵۱۳۶۰۷۲۴۵۲ تماس بگیرید و به صورت رایگان با متخصصن خیام لیزر مشورت کنید.

سوالات متداول

دستگاه برش لیزری پارچه چیست؟

برای برش الگوی مورد نظر روی پارچه باید آن را با دقت پیاده سازی کرده و با ظرافت بالا اقدام به برش آن نمایید. حتی در بعضی از کاربردها، بدون نیاز به طرح و الگو به راحتی پارچه مورد نظر را برش داده و برای مراحل بعدی تولید محصول آماده می کند.

مزیت دستگاه برش لیزر پارچه نسبت به روش های سنتی چیست؟

مهم ترین مزیت استفاده از دستگاه برش لیزری پارچه این است که می‌توان در تیراژ بالا و به صورت انبوه اقدام به برش پارچه کرد و البته دقت و ظرافت در این زمینه نیز بسیار بالا است. فرایند برش پارچه ها با کمک این دستگاه نیز با سرعت عمل زیادی انجام می شود.

4 دیدگاه در “۰ تا ۱۰۰ برش لیزری پارچه | معرفی کامل دستگاه برش لیزر پارچه

 1. مینا نوری گفت:

  سلام. دستگاه برش لیزر پارچه خانگی هم دارین. میخوام توی خونه خودم یه کسب و کار کوچکی رو راه اندازی کنم. دوره های کار با دستگاه برش لیزر پارچه رو هم گذروندم.

 2. وحید محمدزاده گفت:

  سلام، ستگاه برش پارچه لیزری مدل RT1318، دست دوم هم دارین.

 3. صابر کمال آبادی گفت:

  سلام پارچه های نمدی رو میشه با دستگاه برش غیر فلزات در اندازه های مختلف برش داد.

 4. معصومه بیات گفت:

  سلام من چندساله که توی صنعت مد و لباس کار میکنم. یه دستگاه لیزر neodymium میخواستم. قیمت نهایی این دستگاه چقدر برایم تموم میشه.

نظرات بسته شده است.