مقالات

معرفی کامل دستگاه برش لیزری پارچه

دستگاه برش لیزر پارچه

یکی از انواع مدل دستگاه برش لیزر، دستگاه برش لیزری پارچه می باشد و به شما کمک می کند زمانی که قصد برش الگو بر روی پارچه را داشتید، بتوانید با دقت بالا این کار را انجام دهید. با الگوی مناسب داشته و دقت زیادی که این دستگاه دارد، یک کار تمیز و با ظرافت بالا به شما تحویل می دهد. با کمک دستگاه برش لیزری پارچه مانند لیزر کفش میتوانید بدون نیاز به الگو و هر طرحی را به راحتی برش دهید.

دستگاه برش لیزر پارچه چیست؟

Array

زمانی که قصد برش الگو بر روی پارچه را داشته باشید می بایست یک الگوی مناسب داشته باشید و دقت زیادی در برش داشته باشید و با ظرافت بالا اقدام به برش پارچه کنید اما با کمک دستگاه برش لیزری پارچه میتوانید بدون نیاز به الگو و هر طرحی را به راحتی برش دهید. نکته مهمی که در استفاده از دستگاه برش غیر فلزات اهمیت زیادی دارد این است که در استفاده از این دستگاه نیاز به دقت و ظرافت ندارید.

دستگاه برش لیزر پارچه چه مزیتی دارد؟

همانطور که مطلع هستید، مهم ترین مزیتی که در استفاده از دستگاه برش لیزری پارچه اهمیت زیادی دارد این است که می‌توان در تیراژ بالا و به صورت انبوه اقدام به برش پارچه کرد و البته دقت و ظرافت در این زمینه بسیار بالا است. فرایند برش پارچه ها با کمک این دستگاه نیز با سرعت عمل زیادی انجام میشود.

برش طرح های خاص

در پارچه های زنانه برخی از طرح‌ ها هستند که به راحتی نمیتوان آنها را با دست برش داد و نیاز به ظرفیت بالایی دارد که میتوان به کمک دستگاه برش لیزری پارچه این برش را انجام داد و البته ظرافت بالایی نیز در این برش بکار برد. البته اگر قصد ثبت نوشته بر روی اجسام را دارید از دستگاه فایبر مارکتینگ هم می توان استفاده کرد.

ویدئو کار دستگاه برش لیزری پارچه

در ویدئو بالا کارکرد دستگاه برش لیزر پارچه را می بینید، درصورتی که قصد تهیه دستگاه برش لیزری پارچه را دارید می توانید با شماره ۰۵۱۳۶۰۷۲۴۵۲ تماس بگیرید.

نوع استفاده از دستگاه برش لیزر

پارچه ها به چند دسته تقسیم بندی میشود که عبارتند از :

نوع متریال، جنس و ضخامت که در زمان برش پارچه لباس می بایست به این فاکتورها توجه کنید. در ادامه به این فاکتورها اشاره می شود.

میز لانه زنبوری

برای برش پارچه با استفاده از دستگاه برش می‌ بایست پارچه در یک سطح کاملا صاف قرار بگیرد و بهترین ابزار برای سطح صاف میز لانه زنبوری است که دقت برش را بالا می برد.

نکته مهمی که در رابطه با استفاده از این دستگاه می بایست مد نظر قرار دهید این است که برای جلوگیری از چسبیدن لایه‌ های پارچه ها به یکدیگر می بایست از کاغذ مخصوص استفاده کنید که جلوی چسبیدن لایه های را می گیرد. اگر نیاز دارید تا به طور کلی و دقیق تری با نحوه استفاده از دستگاه برش آشنا شوید، می توانید مقاله آموزش کار با دستگاه برش لیزر را مطالعه کنید.

فاکتور دیگری که در رابطه با برش پارچه این است که میزان باد باید به حدی باشد که مانع جابجایی پارچه در فرایند برش باشد. فاکتوری که می تواند برای سلامتی انسان اهمیت ویژه داشته باشد استفاده از متریال است که این متریال نباید وینیل باشد.

دلیلش هم این است که متریال امکان تولید گاز هیدروکلریک را دارد که سلامتی انسان را به خطر می اندازد. در صورتی که جنس پارچه شما پلی استر است می بایست از کاغذهای روغنی کمک بگیرید تا زمان استفاده از دستگاه برش لیزری پارچه برش تمیزی انجام شود. جنس پارچه نباید از ابریشم نازک باشد و یا توری نباشد. دلیلش هم این است که زمان برش امکان اینکه سوراخ شوند زیاد شوند.

مشکل جابجا شدن پارچه ها در دستگاه

Array

زمانی که با دست فرایند برش پارچه ها را انجام میدهید ممکن است پارچه ها جابجا شوند و کار برش خراب شود ولی با کمک دستگاه برش لیزری پارچه به دلیل مجهز بودن به مکنده این اتفاق نمی افتد و فرایند برش با دقت بالا انجام میشود. البته باید توجه داشته باشید که مکنده زمان استفاده از دستگاه برش لیزر روشن باشد.

نتیجه گیری

دستگاه برش لیزر پارچه به شما کمک می کند تا راحت تر و با دقت بیشتر اقدام به برش پارچه کنید. این دستگاه به صرفه جویی در وقت تان نیز کمک می کند. درصورتی که قصد تهیه دستگاه برش لیزری پارچه را دارید می توانید با شماره ۰۵۱۳۶۰۷۲۴۵۲ تماس بگیرید و به صورت رایگان با متخصصن خیام لیزر مشورت کنید. همچنین شما در خیام لیزر میتوانید در مورد دستگاه فایبر و لیزر پارچه و دیگر موارد مطالعه نمایید.

سوالات متداول

دستگاه برش لیزر پارچه دقیقا چیست؟

لیزر پارچه به شما کمک می کند زمانی که قصد برش الگو بر روی پارچه را داشتید، بتوانید با دقت بالا این کار را انجام دهید.

مزیت دستگاه برش لیزر پارچه چیست؟

مهمترین مزیتی که در استفاده از دستگاه برش لیزر پارچه اهمیت زیادی دارد این است که می‌توان در تیراژ بالا و به صورت انبوه اقدام به برش پارچه کرد و البته دقت و ظرافت در این زمینه بسیار بالا است. فرایند برش پارچه ها با کمک این دستگاه نیز با سرعت عمل زیادی انجام میشود.