هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف

برای کسب درآمد بیشتر در کارگاه ام دی اف چه کار کنیم؟

ساخت سازه های ام دی اف از حوزه های فعالیت در صنعت چوب و یکی از مشاغل پرطرفدار این صنعت است. برای افرادی که علاقمند به فعالیت در این حوزه هستند، برآورد هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف به عنوان مهم ترین گام تلقی می شود. در این برآورد باید هزینه مربوط به مکان کارگاه تا مواد اولیه، ابزار، تجهیزات، نیروی کار و … مدنظر قرار گیرد.

با توجه به تعداد زیاد کارگاه های ام دی اف در بازار، داشتن فکر و ایده هایی نو می تواند برگ برنده شما در این میدان باشد. به عنوان مثال، هزینه کردن برای خرید دستگاه های مدرن و کاربردی در صنعت چوب چون حکاکی لیزر و ارائه طرح هایی منحصر به فرد در بازار می تواند شما را پیروز میدان رقابت کند.

مراحل راه اندازی کارگاه ام دی اف

اولین گام در راه اندازی یک کارگاه ام دی اف، برنامه ریزی و ایجاد پلن تجاری است. در این زمینه لازم است تا با مراحل راه اندازی کارگاه آشنا باشید:

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره تخصصی، لطفا شماره تماس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفرزاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

 • اطلاعات لازم درباره هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف
 • کسب اطلاعات درباره مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی کارگاه
 • شناخت بازار هدف
 • انتخاب محلی مناسب برای راه اندازی کارگاه
 • کسب اخذ پروانه کسب
 • مالیات کارگاه
 • خرید تجهیزات لازم و مواد اولیه برای کارگاه
 • تبلیغات و بازاریابی

هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف چقدر است؟

چه هزینه هایی برای ایجاد یک کارگاه ام دی اف لازم است؟

شناسایی هزینه ها و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی هر کسب و کاری، مهم ترین گام برای شروع فعالیت در آن کسب و کار است. راه اندازی یک کارگاه MDF نیاز به سرمایه بالایی دارد. هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف بسته به عواملی چون تعداد تجهیزات و نوع آنها، میزان نیروی کار، محل کارگاه، متراژ آن و … متفاوت است.

هزینه خرید یا اجاره کارگاه

اولین گام در راه اندازی یک کارگاه ام دی اف، اجاره یا خرید مکانی برای کارگاه است. هزینه ای که برای این بخش باید در نظر گرفته شود، با توجه به محل کارگاه و متراژ آن متفاوت است. به عنوان مثال، شاید بتوان با مبلغ 30 میلیون تومان در ماه یک کارگاه کوچک در منطقه ای ارزان قیمت اجاره کرد؛ در حالیکه، برای خرید یک کارگاه در شهرک های صنعتی نیاز به پرداخت مبالغ بیشتری است.

هزینه خرید تجهیزات و ابزارهای موردنیاز

بخش مهم دیگری که در هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف باید در نظر گرفته شود، هزینه مربوط به خرید تجهیزات و ابزارهای این حرفه است. با توجه به شرایط بازار و گران شدن محصولات، مبلغ 500 میلیون حداقل هزینه ای است که باید برای این بخش در نظر بگیرید.

هزینه استخدام نیروی انسانی

انجام کارهای تولیدی و خدماتی مستلزم به کارگری نیروی انسانی است. برای راه اندازی کارگاه ام دی اف و تولید و تحویل سفارشات باید هزینه ای را برای استخدام نیروی انسانی مدنظر بگیرید. تعداد نیروی کارگر به عواملی چون وسعت محل کار و دستگاه های موجود شما بستگی دارد. مبلغی که به عنوان دستمزد به نیروی کار می دهید، با توجه به بودجه و میزان مهارت کارگر می تواند متفاوت باشد.

هزینه مجوز راه اندازی کارگاه

اخذ پروانه کسب از اقدامات مهم برای شروع فعالیت در هر کسب و کاری است. دریافت این مجوز هم یکی دیگر از بخش هایی است که در هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف باید مدنظر قرار دهید. برای اطلاع از هزینه مجوز کسب در حرفه ام دی اف می توانید ضمن تماس با این صنف در شهر محل سکونت تان، اطلاعات لازم را کسب کنید.

هزینه پرداخت مالیات کارگاه

یکی از چالش های پیش رو برای صاحبان کسب و کارهای مختلف، نرخ مالیات است. پرداخت مالیات برای کسب و کارهای مختف از جمله یک کارگاه ام دی اف با توجه به میزان درآمد متفاوت تعریف می شود. نرخ مالیات یک کارگاه ام دی اف بر اساس میزان درآمد اعلام شده از سوی شما در اظهارنامه مالیاتی تعیین می شود.

هزینه راه اندازی کارگاه تولید پیچ ام دی اف

برای راه اندازی کارگاه تولید پیچ ام دی اف نیز باید همانند کارگاه ام دی اف عمل کنید، ابتدا اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس بعد از آماده سازی شرایط و امکانات وارد پروسه تولید شوید.

برای راه اندازی این کارگاه به دستگاه سوراخ زن نیاز جدی خواهید داشت، چون پیچ جزء یراق آلات مرتبط با کار ام دی اف محسوب می شود. دقت کنید که یکی از کاربردی ترین تجهیزات در صنایع چوبی پیچ ام دی اف می باشد. پس می توانید با یک بررسی دقیق به صورت نیچ روی تولید یک قطعه کوچک کار کنید. البته کار بر روی یک خط تولید به هم پیوسته قطعا سود بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز کارگاه ام دی اف

هزینه کردن برای خرید دستگاه های تخصصی مورد نیاز در کارگاه MDF علاوه بر افزایش سرعت اجرای عملیات تولید، در کسب رضایت مشتریان و درآمد بیشتر شما نقش دارد. از مهم ترین تجهزیات کاربردی در این حوزه می توان به این موارد اشاره کرد:

 • دستگاه سی ان سی
 • پمپ باد
 • فارسی بر
 • دستگاه وکیوم
 • منگنه کوب
 • دستگاه سوراخ زن
 • دریل برقی
 • فرز
 • گونیا
 • دریل ستونی
 • اره دور کن
 • دستگاه پی وی سی

نکاتی برای کسب درآمد بیشتر از کارگاه ام دی اف

برای کسب درآمد بیشتر در کارگاه ام دی اف چه کار کنیم؟

 • انجام کارهای اجرایی در تایم مقرر شده از مهم ترین نکات برای جلب رضایت مشتریان شماست.
 • کیفیت بالای محصولات تولید شده فاکتوری برای برنده شدن در بازار پررقابت این حرفه است.
 • خلاقیت و ایجاد طرح هایی به روز با استفاده از تکنولوژی هایی جدید چون دستگاه برش لیزر می تواند درآمد بیشتری برای شما کسب کند.
 • کارگاه های چوب و ام دی اف از حوزه های پرتقاضا و پررقابت در بازار هستند. موفقیت و درامد بیشتر مستلزم داشتن یک استراتژی بازاریابی است.
 • کسب آموزش های لازم پیش از راه اندازی کارگاه می تواند موفقیت شما را در این حرفه افزایش دهد.

سخن آخر، درآمد بیشتر از کارگاه MDF با خرید دستگاه برش لیزر

برآورد هزینه راه اندازی کارگاه ام دی اف از پیش نیازهای مهم برای شروع فعالیت در این حرفه است. برای داشتن یک کسب و کار پرسود و با حاشیه ریسک کمتر، ارزیابی هزینه هایی چون خرید یا اجاره مکان، خرید تجهیزات، هزینه های نگهداری، هزینه استهلاک و … اهمیت دارد.

نکته مهم دیگر برای داشتن دریافت سود بیشتر در این حوزه، کارآفرینی و ایجاد ایده های خلاقانه است. با خرید دستگاه لیزر برای کارگاه خود می توانید از بازار هدف صنعت دکوراسیون به سوددهی برسید. اگر این هدف را در پلن تجاری خود دنبال می کنید، با کارشناسان ما در خیام لیزر در تماس باشید.

 سوال متداول

سرمایه لازم برای راه اندازی کارگاه ام دی اف چقدر است؟

برای راه اندازی کارگاهی با تمام تجهیزات و ابزارها، سرمایه ای حداقل یک میلیارد تومان لازم است.

درآمد کارگاه ام دی اف چقدر است؟

درآمد کارگاه ام دی اف با توجه به نوع تجهیزات، مهارت نیروی کار و میزان سفارش کارگاه متفاوت است. برای کارگاهی نوپا می تواند حداقل 60 میلیون تومان در ماه باشد.

برای خرید دستگاه های کارگاه ام دی اف هزینه کنم؟

با توجه به پلن تجاری و بودجه شما پاسخ به این سوال متفاوت است. با خرید تجهیزات، امکان جذب پروژه های بیشتر و سود بالاتر دارید. اما اگر بودجه و فضای کافی برای خرید این تجهیزات را ندارید، می توانید با مراکز خدمات ام دی اف همکاری کنید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram YouTube WhatsApp WhatsApp Telegram