معرفی دستگاه برش لیزری ورق فلزی (پرکاربرد در صنایع مختلف)

معرفی دستگاه برش لیزری ورق فلزی

به دلیل پیشرفت تکنولوژی در صنعت برشکاری، متخصصان توانسته اند روش های بسیار نوینی را جایگزین برش های سنتی کنند. دستگاه برش لیزری ورق فلزی به دلیل دقت و سرعت عمل بالا هنگام برش فلزات توجه مشتریان زیادی را در این صنعت جلب کرده است. ورق فلزی با توجه به نوع ساختار، فلز و مواد استفاده شده، در دسته های متفاوتی قرار می گیرد. این ورق ها از فلزات مختلفی مانند فولادهای ساختمانی، فولادهای ضد زنگ، آلیاژهای آلومینیومی، مس و برنج ساخته شده است.

روند کاری برش لیزری ورق فلزی

متخصصان برش های فلزات را با تکنولوژی های بسیار قوی، مانند لیزر ورق فلزی انجام می دهند. این دستگاه برش لیزر با استفاده از پرتوهای نوری تک فرکانسی لیزری که تولید می کند، مواد مختلفی را با سرعت و دقت بالا برش می دهد. هنگام برش، قسمت جدا شده از مواد با فشار بالای گاز از روی جسم برداشته می شود تا دقت کار بالا رود.

زمان کار دستگاه برش لیزری ورق فلزی، نوری بسیار پر توان و دقیق، از خودش به روی جسم ساطع کرده و در آن قطعه متمرکز می کند. این کار باعث شده انرژی در یک نقطه متمرکز شود که در نتیجه، مواد به صورت ذوب یا بخار از تبدیل شده، و از بین می رود، همچنین مواد اضافی که باقی مانده، به وسیله گاز کمکی مانند اکسیژن و نیتروژن از روی مواد برداشته می شود.

تفاوت برش فلزات با اکسیژن و نیتروژن

هنگام برش با گاز اکسیژن، سوختن مواد توسط انرژی صورت می گیرد، به همین دلیل در مقایسه با گاز با نیتروژن، می تواند سطح های بسیار ضخیم تری را با سرعت بالا برش دهد، اما قابل ذکر است، برش با تیروژن کیفیت پایین تری دارد، به همین علت انتخاب نوع دستگاه بر مبنای نوع مواد، جنس و قطر آن صورت می گیرد.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره تخصصی، لطفا شماره تماس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفرزاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مزایا برش لیزری ورق فلزی

معرفی دستگاه برش لیزری ورق فلزی (پرکاربرد در صنایع مختلف)

لیزر ورق فلزی در صورت رعایت نکات هنگام عملیات، مزایا بسیار زیادی دارد که باعث تقاضای بالای آن در بازار شده است. در این روش نیازی به نیروی انسانی یا مکانیکی برای جا به جایی قطعات نیست که به همین علت، هیچ گونه خراشی در سطح زیرین اتفاق نمی افتد. از فواید این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دقت بالای آن هنگام برش
 2. سرعت بسیار زیاد
 3. قیمت پایین در مقابل کارایی بالا
 4. انجام طرح و برش های سخت و پیچیده
 5. انعطاف پذیری
 6. کیفیت بالای لبه برش
 7. ضایعات و پرتی بسیار کم
 8. حفظ ساختار فلزات
 9. برش بدون هیچگونه پلیسه ای
 10. بدون نیاز به جا به جایی

انواع دستگاه برش لیزری ورق فلزی

برش لیزری را می توان تکنولوژی بسیار موثری در صنعت برشکاری دانست که برای انواع فلزات با قطر و اندازه های مختلف استفاده می شود. در بازار سه نوع برش لیزر وجود دارد که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را داشته و برای انواع برش ها طراحی شده است. برخی از لیزر ها به دلیل گرمایی که ساطع می کنند، برای برش فلزات بسیار مناسب تر هستند.

برش ورق فلزی با استفاده از لیزر co2

این نوع لیزر به دلیل آنکه قدرت کمتری نسبت به دیگر لیزر ها دارد، بسیار پرکاربرد است. درب های چوبی یا برخی فلزات دارای برش های جزئی اما بسیار تمیزی هستند که به وسیله این دستگاه انجام می شود. از نمونه هایی که لیزر co2 قابلیت برش آن را دارد عبارت است از:

 •  چوب
 •  کاغذ
 • پلاستیک

برش ورق فلزی به وسیله لیزر فیبر

لیزر فیبر به دلیل عمر بالا و عدم نیاز به تعمیرات، از استقبال بیشتری نسبت به دیگر دستگاه های برش لیزری ورق فلزی قرار گرفته است. این لیزر به دلیل قابلیت تنظیمات مختلف، عملکرد های بسیار متفاوتی مانند پرتو،شبه و پالس دارد. لیزر MOBA از پر استفاده ترین دستگاه لیزر فیبر می باشد که در برش های چوب، شیشه و فلز عملکرد خوبی دارد.

برش ورق فلزی با لیزر کریستالی

این دستگاه لیزر، از قابلیت بالایی مانند پهنای باند برخوردار است همچنین طول عمر بالایی دارد. از لیزر کریستالی بیشتر در برش پلاستیک ها استفاده می شود.

CNC یا پرتو لیزر

برش CNC یک روند بدون تماس است که در لیزر هایی مانند آلیاژ و فولاد ضد زنگ استفاده می شود. طریقه کار این لیزر به صورتی است که جسم به وسیله یک گاز طی روندی با واکنش کم، ذوب خواهد شد همچنین باعث حذف مواد مذاب اکسیداسیون روی برش می شود. در این لیزر گاز های فرایندی مانند نیتروژن و آرگون نیز بکار می رود.

کارایی برش لیزری ورق فلزی در مکان های مختلف

معرفی دستگاه برش لیزری ورق فلزی (پرکاربرد در صنایع مختلف)

دستگاه لیزر ورق فلزی دقت و سرعت بالایی دارد به همین دلیل متخصصان ترجیح می دهند در صنایع مختلفی برای بالا رفتن کیفیت کار از آن استفاده کنند.

 •  ساخت درهای مختلف مانند ساختمان ها
 •  تابلو فروشگاه ها و تبلیغاتی
 •  در صنعت خودروسازی و تامین قطعات
 •  برش انواع فلزات مانند آهن، برنج، آلومینیوم با قطر های مختلف
 •  در ساخت انواع لوستر ها با ابعاد مختلف
 •  نمای برج های تجاری و مسکونی

نکات کلیدی برش لیزری ورق فلزی

دانستن نکاتی از جمله زاویه کونیک، پلیسه، کرف، سرعت برش، صافی سطح در دستگاه برش لیزری ورق فلزی می تواند در کیفیت نتیجه کار شما تاثیرگذار باشد.

در آخر، برش لیزر ارزان و سریع

دستگاه برش لیزری ورق فلزی به دلیل هزینه پایین و سرعت بسیار بالایی که دارد، متخصصان ترجیح می دهند از این سیستم، در جهت برش موادهای مختلف مانند فلزات، چوب، شیشه و پلاستیک استفاده کنند. شما می توانید برای خرید انواع دستگاه های لیزر با کیفیت بالا، به سایت فروشگاه خیام لیزر مراجعه کرده و بعد از مشورت با متخصصان، محصول خود را خریداری کنید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram YouTube WhatsApp WhatsApp Telegram