ساخت و فروش ماشین آلات لیزر

با کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی آشنا شوید

استفاده از فناوری برش لیزر در تولید خودرو

استفاده از فناوری برش لیزر در تولید خودرو

برش لیزر از جمله فناوری هایی است که به منظور تسهیل روند کارها در عرصه های مختلف از جمله صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این صنعت قطعات زیادی وجود دارد که طراحی و ساخت آنها به سبک روش های قدیمی کار دشوار و پیچیده ای است؛ اما کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی این مراحل را آسان نموده است. صنایع خودروسازی امروزی با خرید دستگاه برش لیزر و استفاده از آن در خطوط مختلف تولید توانسته اند این صنعت را متحول کنند. در حال حاضر با استفاده از این فناوری نوین قطعات مختلف خودرو با بیشترین دقت، کیفیت و کمترین ضایعات تولید می شوند.

کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی

برای تولید یک خودرو قطعات زیادی باید طراحی و تولید شده و در نهایت مونتاژ شوند. انجام هر یک از این مراحل به صورت سنتی زمان بر است و هزینه زیادی را در بر می گیرد. با پیشرفت فناوری و ساخت دستگاه های برش لیزر، پردازش ورق های مختلف فلزی و غیر فلزی در این صنعت رشد پیدا کرده است. استفاده از برش لیزری در مراحل مختلف ساخت خودرو، امنیت و اعتماد را برای مصرف کننده فراهم می کند.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره تخصصی، لطفا شماره تماس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفرزاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

ساخت بدنه خودرو، اصلی ترین کاربرد برش لیزر

در گذشته ساخت بدنه خودروها با استفاده از قالب های بزرگ انجام می شد. در حال حاضر، با کاربرد دستگاه های برش لیزر این فرایند سرعت بیشتری به خود گرفته است. با قابلیت حرکت این دستگاه ها در چند محور برشکاری قطعات ساخت بدنه با بیشترین دقت پیش می رود. تنها چند برش دقیق لازم است تا بتوان بدنه یک خودرو را در کمترین زمان آماده کرد.

ایربگ یا کیسه های هوا

کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی تنها محدود به برش فلزات در قطعات خودرو نمی شود. این فناوری برای متریال های دیگری نیز کاربرد دارد. ایربگ یا کیسه های هوا متریال های پارچه ای در خودرو هستند که با استفاده از این فناوری تولید می شوند. با استفاده از دستگاه های برش لیزر می توان این قطعات در تولید خودرو را بدون هیچ ساییدگی و سوختگی لبه برش داد.

قطعات مختلف خودرو

طراحی و تولید خودروهای امروزی پیچیدگی بیشتری نسبت به انواع قدیمی دارد. قطعاتی که امروزه در خودروها استفاده می شوند، بسیار متنوع تر شده و در ابعاد کوچک تری ساخته می شوند. در هر یک از این قطعات برش لیزری از کارامدترین روش ها برای برش و آماده سازی آنهاست:

 • گلگیر و شاسی
 • آینه ها و کلیدها
 • لوگو و برند خودرو
 • اجزای داخلی موتور
 • قطعات پلاستیکی مانند داشبورد
 • دستگیره ها
 • قطعات ریز فلزی ماشین و …

با کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی برش پیچیده ترین قطعات با بیشترین دقت و سرعت انجام می شود

مزایای استفاده از برش لیزر در تولید خودرو

اهمیت استفاده از برش لیزر در صنعت خودروسازی

 • برش لیزری از فناوری های نوینی است که سرعت در روند تولید و دقت کار را افزایش می دهد.
 • با استفاده از فناوری برش لیزری در صنعت خودروسازی برش هایی کاملا دقیق و هموار در قطعات مختلف ایجاد می شود. تجهیز دستگاه های برش لیزر به سیستم کنترل عددی هوشمند یا CNC و انواع نرم افزارهای حرفه ای برش لیزر امکان پیاده سازی پیچیده ترین طرح ها را با بیشترین دقت فراهم می کند.
 • پردازش انعطاف پذیر از دیگر نقاط مثبتی است که با استفاده از دستگاه های برش لیزر فراهم می شود. با وجود نرم افزارهای برش هوشمند در این دستگاه ها می توان پیچیده ترین طرح های گرافیکی را با بیشترین دقت پیاده سازی کرد.
 • کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی در هزینه های تولید صرفه جویی می کند. در مقایسه با روش سنتی، هزینه تولید تجهیزات با استفاده از برش لیزر به مراتب کمتر است. با توجه به این ویژگی، فناوری برش لیزری بهترین جایگزین برای ساخت قالب های ماشینکاری سنتی معرفی می شود.
 • با فناوری برش لیزری در صنعت تولید خودرو امنیت و ایمنی در ساخت قطعات مختلف فراهم می شود.
 • این فناوری طیف گسترده ای از متریال ها را پوشش می دهد. با استفاده از برش لیزری می توان انواع صفحات و لوله های فلزی (آهن، آلومینیوم، استیل و …) و غیر فلزی (پارچه، پلاستیک، چرم و …) را برش داد.

در پایان، تحول در خط تولید خودرو با فناوری برش لیزر

برش لیزری یکی از فرایندهای مفید در صنعت خودروسازی است. از طراحی پیچیده ترین طرح ها تا برش متریال های مختلف در ساخت خودرو با کمک این فناوری در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

با استفاده از تکنولوژی نوین برش لیزر در صنعت تولید خودرو، ساخت قطعات با بیشترین بازدهی و عملکرد و کمترین خطا صورت می گیرد. با کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی می توان پرداخت هایی دقیق را در تولید قطعات مختلف ایجاد کرد. این فناوری محصول نهایی را با بیشترین کیفیت و کمترین ضایعات متریال تولید می کند. افزایش ایمنی در هنگام کار از دیگر مزایایی است که به مدد استفاده از این تکنولوژی شاهد آن هستیم. با استفاده از دستگاه برش لیزر در این صنعت، مصرف کنندگان امنیت بیشتری را در خودرو تجربه می کنند.

برا ی دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه برش لیزر به بلاگ خیام لیزر مراجعه کنید. گروه صنعتی خیام لیزر با ارائه کلیه خدمات برش و حکاکی لیزر در خدمت فعالین در حوزه های مختلف صنعتی است.

سوال متداول

اهمیت استفاده از برش لیزری در صنعت خودروسازی چیست؟

دقت و سرعت بالای روند تولید قطعات – پردازش انعطاف پذیر – صرفه جویی در هزینه های تولید در مقایسه با روش سنتی – برش هایی کاملا صاف و هموار- تامین امنیت در ساخت قطعات

از برش لیزر در چه قسمت هایی از ساخت خودرو استفاده می شود؟

این فناوری جهت برش تمام متریال های فلزی و غیر فلزی داخل خودرو کاربرد دارد. برش اجزای داخل موتور، بدنه خودرو، کیسه های هوا، داشبورد، آینه ها، قطعات سه بعدی (هیدروفرمید) و … . (اطلاعات بیشتر را در متن مطالعه کنید.)

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *