مزایای ساخت تابلو برق با برش لیزر چیست؟

ساخت تابلو برق با برش لیزر

تابلو برق جعبه ای است که به منظور حفاظت و تفکیک کردن قطعات الکترونیکی و لوازم جانبی آن از محیط بیرونی طراحی شده است. طرح ها و پیکربندی های متنوعی از این محفظه ها وجود دارد. دوام و کیفیت بدنه تابلوهای برق مهم ترین فاکتوری است که در طراحی این باکس ها حائز اهمیت است. استفاده از دستگاه برش لیزر یا بهره مندی از خدمات آن این هدف را برای تولیدکنندگان فراهم می کند.

ساخت تابلو برق با برش لیزر در مدت زمانی کوتاه و با بهترین کیفیت انجام می شود. سرعت بالای دستگاه برش لیزر و عدم محدودیت آن در نوع متریال استفاده شده از دیگر ویژگی هایی است که این روش از ساخت تابلوهای برق را با استقبال بیشتری همراه ساخته است.

نگاهی به خط تولید تابلوهای برق از گذشته تا کنون

در حال حاضر، خط تولید تابلوهای برق در مقایسه با زمان گذشته متحول شده است. تجهیزات به روزتر و تکنولوژی های پیشرفته تری در ساخت این تابلوها استفاده می شود. بکارگیری فناوری برش لیزر در ساخت تابلوهای برق، قطعات مختلف این محفظه ها را با بالاترین کیفیت تولید می کند.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره تخصصی، لطفا شماره تماس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفرزاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در زمان گذشته، ساخت تابلوهای برق به صورت دستی صورت می گرفت. برش ورق های به کار رفته در تولید این محصول، با استفاده از گیوتین انجام می شد. این روش از دقت و ظرافت بسیار پایینی برخوردار بود. در حالیکه اکنون فناوری برش لیزر فرایند ساخت این تابلوها را متحول کرده است. در پروسه ساخت تابلو برق با برش لیزر، نه تنها برش ورق های مصرفی در بدنه تابلو ها امکان پذیر شده است، بلکه، فرایندهای دیگری نیز با این تکنولوژی انجام می شود. از جمله آن می توان به عملیات پانچ و سوراخکاری روی ورق های مختلف اشاره کرد که با بیشترین سرعت و دقت در این دستگاه قابل انجام است.

در این فناوری، پرتور لیزر با بیشترین دقت و سرعت بر روی شیت های پلاستیکی یا فلزی حرکت کرده و برش انجام می شود. در نهایت، این فرایند تولید با استفاده از موادی مانند رنگ، روکش و پوشش های محافظتی تکمیل می گردد. به این ترتیب، می توان تابلو برقی با بالاترین کیفیت را تولید کرد.

متریال کاربردی در بدنه تابلو برق

عمده ترین متریال استفاده شده در ساخت تابلوهای برق با فناوری برش لیزر، ورق های فولادی حاصل از نورد گرم و نورد سرد هستند. ورق های نورد سرد، به دلیل انعطاف پذیری بیشتر ، بهترین متریال در ساخت این محفظه ها معرفی می شوند. متریال به کار رفته در این تابلوها باید موادی با درجه کیفی بالا باشند و تمام تست های مربوط به کیفیت و مقاومت شیمیایی روی آنها انجام شده باشد.

مزایای ساخت تابلو برق با برش لیزر

ساخت تابلو برق با روش برش لیزر

 

تابلوهای برق از تجهیزات اصلی برق رسانی در صنایع مختلف هستند. به همین دلیل، کیفیت ساخت این محفظه ها در ایمنی و مکان مورد استفاده آنها اهمیت بالایی دارد. دستگاه های برش لیزر تمامی قسمت های طراحی شده در این محفظه ها را با بیشترین دقت و ظرافت برش می دهند. ضمن اینکه، سطح ایمنی مورد نظر در ساخت این تابلوها به روش حاضر افزایش چشمگیری خواهد داشت. از دیگر مزایای استفاده از تکنولوژی برش لیزر در ساخت این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در ساخت تابلو برق با برش لیزر وضوح و کیفیت بالایی در برش صفحه می توان انتظار داشت.
  • فرکانس لیزر را برای برش به راحتی می توان تغییر داد. با توجه به نوع متریال کاربردی در ساخت تابلو برق، سرعت پالس لیزر در طول عملیات برش تعیین می شود. برای متریال های قابل اشتعال، گرچه فرکانس های بالا برش تمیزتری ایجاد می کنند، اما احتمال مشتعل شدن ماده را هم در پی خواهند داشت. در چنین مواردی، فرکانس های پایین لیزر مناسب تر هستند.
  • تنظیم سرعت برش لیزر بخشی دیگر از مزایای این روش در ساخت محصول مورد نظر است. سرعت بالا ممکن است متریال ضخیم را به خوبی برش ندهد. در مقابل، سرعت پایین هم می تواند سوختن یا ذوب شدن لبه های مواد را به همراه داشته باشد. با توجه به نوع متریال کاربردی در ساخت تابلو برق و تنظیمات دستگاه برش لیزر برای هر متریال، می توان بهترین خروجی را در برش بدست آورد.
  • استفاده از دستگاه برش لیزر در تولید تابلوهای برق امکان تنظیم توان برش لیزر با توجه به نوع متریال را فراهم می کند.

حکاکی لیزری تابلو برق، مزیت مهم فناوری لیزر در ساخت محصول

ثبت راهنما و توضیحات مورد نیاز کاربر موضوعی است که در گذشته برای تولیدکنندگان تابلوهای برق چالشی بزرگ محسوب می شد. فناوری برش لیزر برای این مشکل راه حلی ارائه می دهد. حکاکی لیزری توضیحات روی تابلو بهترین روشی است که این اطلاعات را در دسترس قرار داده و کاربرد تابلوهای برق را آسان می کند.

در پایان

یکی از روش های دقیق و پیشرفته در ساخت تابلوهای برق استفاده از دستگاه برش لیزر است. ساخت تابلو برق با برش لیزر، محفظه هایی با طراحی زیبا، دقت و کیفیت بالا، بیشترین سطح ایمنی و دوام ایجاد می کند. با استفاده از فناوری حاضر می توان متریال هایی با ضخامت مختلف را برای ساخت این تابلوها برش و حکاکی لیزری کرد.

برای خرید دستگاه برش لیزر یا بهره مندی از خدمات برش و حکاکی لیزر به خیام لیزر مراجعه کنید.

سوال متداول

 مزایای ساخت و طراحی تابلو برق با برش لیزر چیست؟

کیفیت و دوام بالا- طراحی زیبا- کاهش هزینه ها- وضوح برش- ایمنی بالا و بهبود کارایی

متریال مصرفی در ساخت تابلوهای برق به روش برش لیزری چیست؟

ورق های فولاد تولید شده به روش نورد گرم و نورد سرد (ورق های فولاد نورد سرد به دلیل انعطاف پذیری بیشتر، به عنوان متریال پرکاربردتر در ساخت این محصول هستند.)

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram YouTube WhatsApp WhatsApp Telegram