ساخت و فروش ماشین آلات لیزر

نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات چگونه است؟

نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات چگونه است؟

به دلیل فرایند ساخت و برش پیچیده ای که شیشه های سکوریت دارند، نحوه نصب آنها نیز با شیشه های معمولی بسیار متفاوت است و نیاز به تخصص و مهارت ویژه ای دارد. شاید برایتان سوال شود نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات چگونه است؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت: نصابان حرفه ای، شیشه سکوریت را با استفاده از یراق آلات در دو مدل ثابت و ریلی نصب می کنند. این کار حساسیت بسیار بالایی دارد در حدی که امروزه بعضی از ساختمان سازان، برش پلکسی و نصب آن را جایگزین شیشه سکوریت کرده اند.

مشخصات شیشه سکوریت یا میرال

قبل از نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات، بهتر است با ویژگی های این نوع شیشه آشنا شوید. شیشه سکوریت، یکی از شیشه های پرکاربرد در صنایع است که به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و گرما در مکان های زیادی استفاده می شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید شیشه سکوریت در رنگ های مختلف سفید، دودی، طلایی و … تولید می شود و 7 برابر شیشه های معمولی در برابر ضربه مقاومت دارد.

نکته قابل توجه شیشه های میرال این است که در صورت شکستگی، ذرات شیشه در فضا پخش نمی شوند. این ویژگی باعث شده میزان آسیب دیدگی انسانی به حداقل خود برسد. از کاربردهای رایج شیشه سکوریت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده در قسمت های مختلف ساختمان به عنوان شیشه پنجره، حمام، تراس، درب و غیره
 • استفاده در فروشگاه ها و مغازه ها
 • استفاده در خودروها، لوازم آشپزخانه (هود، گاز و ..) و گوشی موبایل
 • استفاده در مکان های اداری و تجاری به عنوان درب اتوماتیک، درب‌ شیشه‌ ای و پارتیشن شیشه ای

نصب شیشه سکوریت و یراق آلات چگونه است؟

در مورد نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات، باید گفت: شیشه میرال یا سکوریت به دو صورت ثابت و ریلی نصب می شود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارد. در ادامه با شیوه نصب سکوریت آشنا خواهید شد.

نحوه نصب شیشه سکوریت ثابت

زمانی که شما ابعاد مکان مورد نظر خود را به کارخانه ارسال کرده و بر اساس اندازه های داده شده شیشه سکوریت را دریافت کردید، وقت نصب شیشه رسیده است. برای نصب شیشه سکوریت ثابت، ابتدا باید تمامی یراق آلات را بررسی کنید و از صحت و کیفیت خوب آن ها مطمئن شوید، سپس مراحل ترازکشی را انجام دهید. علت چک کردن یراق آلات این است که استفاده از یراق آلات خوب از نصب شیشه اهمیت بیشتری دارد چون می تواند از بروز خسارات مالی و جانی جلوگیری کند.

در واقع شیشه تماما روی چفت و بست هایی تخت عنوان یراق آلات سوار می شود که در صورت بی کیفیت بودن ممکن است سقوط کرده یا بشکند. به یاد داشته باشید اندازه گیری ابعاد برای سفارش شیشه باید به طور دقیق انجام شود، چون بعد از دریافت شیشه سکوریت امکان برش آن وجود ندارد!

نحوه نصب شیشه سکوریت ریلی

در نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات باید گفت: شیشه های ریلی در مکان هایی به کار می روند که ما قصد داریم از یک شیشه متحرک برای جداسازی فضا استفاده کنیم. نحوه نصب شیشه سکوریت ریلی بسیار اهمیت دارد و شامل چندین مرحله می شود که در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

 1. اندازه گیری ابعاد شیشه
 2. برش شیشه
 3. زیرسازی
 4. استفاده از کتیبه (در صورت دقیق نبودن اندازه گیری تکنیسین)
 5. نصب غلطک و هنگر
 6. نصب هدایت کننده (ریل کفی)
 7. نصب پرزه جات مانند قفل، دستگیره و وسایل انضمامی شیشه

تفاوت نصب شیشه سکوریت با شیشه معمولی در چیست؟

اولین تفاوت شیشه های سکوریت با شیشه های معمولی، این است که شیشه میرال قابلیت تغییر سایز بعد از برش را ندارد اما در شیشه های معمولی این امکان وجود دارد. دومین تفاوت، نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق آلات با شیشه معمولی است که باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود. در نظر داشته باشید جابجایی شیشه های میرال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یراق آلات مناسب برای نصب شیشه سکوریت

یراق آلات مناسب برای نصب شیشه سکوریت

همانطور که می دانید برای اتصال و حرکت شیشه های سکوریت از یراق آلات مختلفی استفاده می کنند. هرچقدر کیفیت آلیاژهای مورد استفاده در یراق آلات بهتر باشد، نصب شیشه سکوریت و یراق آلات راحت تر و مطمئن تر انجام می شود. چون مرغوبیت ابزارهای نصب، تاثیر مستقیمی روی افزایش یا کاهش عمر شیشه سکوریت می گذارد. در ادامه لیستی از یراق آلات مورد نیاز در نصب شیشه میرال برای شما آورده شده است.

لولا

از انواع لولا به جهت متصل کردن شیشه سکوریت به درب ها، افزایش زیبایی و تحمل وزن شیشه استفاده می شود.

قفل

از قفل های کلیددار با جنس آهنی برای بسته نگه داشتن درب شیشه سکوریت جهت بالا بردن ایمنی استفاده می شود.

فریم

یکی از مهم ترین یراق آلات مورد استفاده در شیشه سکوریت، فریم است که در مدل های مختلف ساخته می شود. در نصب شیشه سکوریت، معمولا برای حفظ و نگهداری دور تا دور شیشه از فریم استیل ضد زنگ و مقاوم استفاده می کنند.

استوپ

در پاسخ به این سوال که نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات چگونه است باید گفت: استوپ، ابزاری است که درب شیشه سکوریت روی آن قرار می گیرد. استوپ ها در مدل های توکار و روکار تولید می شوند که استفاده از آ ن ها امکان باز و بسته شدن راحت لت های درب را فراهم می کند.

ریل

از انواع ریل برای افزایش کارایی و کارکرد شیشه سکوریت استفاده می شود. ریل ها اغلب از جنس استیل و آلومنیوم هستند و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند.

بست

از بست ها برای متصل کردن شیشه به شیشه یا دیوار استفاده می شود. همچنین انواع بست استیل، سرب، آهن و آلومنیوم برای ثابت نگه داشتن شیشه نیز کاربرد دارند.

فاکتورهای موثر در هزینه نصب شیشه سکوریت

فاکتورهای موثر در هزینه نصب شیشه سکوریت

با توجه به مشخصات شیشه سکوریت، برای نصب باید از افراد متخصص کمک بگیرید. نصب شیشه سکوریت نیاز به ابزار و اندازه گیری دقیق دارد، از همین رو ممکن است قیمت نصب تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. فاکتورهای موثر بر قیمت شامل موارد زیر است:

 • ابعاد شیشه سکوریت
 • نوع شیشه سکوریت (ساده یا لمینت)
 • نحوه نصب (ثابت یا ریلی)

نکات مهم جهت نصب شیشه سکوریت

 • قبل از تولید شیشه سکوریت از اندازه و ابعاد درخواستی خود مطمئن شوید، چون بعد از آماده سازی، امکان تغییر سایز برای شیشه سکوریت وجود ندارد.
 • برای جابجایی ششکه سکوریت یا میرال خود، باید از خودرو های مخصوص استفاده کنید.
 • در حین نصب شیشه سکوریت و یراق آلات، نباید به لبه ها و گوشه ها ضربه وارد شود یا خراشی روی شیشه بیفتد.
 • در نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات گفته می شود، اعمال فشار به لبه ها و تماس پیدا کردن شیشه با جسم سخت، ممکن است منجر به شکستن این شیشه نشکن شود!
 • برای نصب شیشه، بهتر است از نصابان متخصص که تجربه و مهارت نصب آن را دارند، کمک بگیرید.
 • تمامی مراحل نصب شیشه سکوریت اهمیت فراوانی دارند اما مرحله ترازکشی، شاقول کردن و چسب زنی واشرهای لولا باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

حرف آخر، همه چیز درباره نصب شیشه سکوریت

امروزه کاربرد شیشه سکوریت در ساخت و سازهای مختلف به دلیل زیبایی و مقاومت بالا، بیش از پیش شده است. دلیل محبوبیت شیشه های سکوریت این است که در برابر ضربه و گرما مقاوم هستند و می توانند کمترین میزان خطرات مالی و جانی را در صورت بروز حادثه برای افراد داشته باشند. البته نباید فراموش کرد نحوه نصب شیشه سکوریت و یراق الات آن، بسیار تخصصی است و در دو مدل ثابت و ریلی توسط نصابان حرفه ای انجام می شود.

اگر شما هم قصد مقاوم سازی و زیباساری فضاهای خود را دارید، می توانید از انواع شیشه سکوریت در رنگ های مختلف استفاده کنید. همچنین به کارگیری ورق های پلکسی که مانند شیشه سکوریت مقاوم اند اما وزن کمتری دارند هم می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. نکته قابل توجه پلکسی این است که شما برای برش آن دغدغه ای ندارید، چون مجموعه خیام لیزر با استفاده از دستگاه های لیزری می تواند به راحتی در سریع ترین زمان ممکن ورق های پلکسی شما را برش دهد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *