ساخت و فروش ماشین آلات لیزر

درآمد دستگاه cnc فلز (مؤلفه های مهم در راه اندازی کسب و کار)

کاربرد دستگاه سی ان سی

یکی از اصلی ترین دلایل رواج دستگاه سی ان سی، نیاز بازار به برش های دقیق هنگام تولید قطعات بوده است. دستگاه های CNC با تولید قطعات و ابزار از فلز، پلاستیک و مواد دیگر روند تولید را پیش می برند. کاربرد این دستگاه در تنظیم کنترل سرعت، مواد و مسیر برش است.

با این حال، دغدغه بسیاری از افرادی که قصد شروع و یا خریداری دستگاه سی ان سی را دارند، چگونگی مسیر پیشرفت کاری، بازار هدف و درآمد دستگاه cnc فلز است. داشتن چشم انداز واضحی از این شغل، آشنایی با وظایف ماشین و مراحل تولید محصولات از دیگر مؤلفه هایی است که در راه اندازی یک کسب و کار با دستگاه سی ان سی حائز اهمیت خواهد بود.

اقدامات لازم برای کسب درآمد دستگاه cnc فلز

راه های کسب درآمد دستگاه cnc فلز

برای شروع هر کسب و کاری، در ابتدا باید از تمامی جزئیات مسیر پیش رو آگاهی داشته و اطلاعات لازم را کسب کنید. راه اندازی کارگاه، خرید دستگاه سی ان سی و یا وظایف اپراتور دستگاه هر کدام به تنهایی نیاز به جمع آوری اطلاعات قبل از شروع به کار دارند.

1- محاسبه هزینه کسب و کار

در اولین قدم برای کسب اطلاعات و شروع به کار، می بایست از تمامی هزینه ها آگاه باشید. باید بدانید که، خرید دستگاه سی ان سی هزینه بالایی دارد. هرچقدر که هزینه کمتری بابت خرید این دستگاه پرداخت کنید، به همان میزان از کیفیت و کارایی دستگاه و قطعات کاسته می شود. از طرفی، هزینه های دیگری مانند هزینه کارگاه یا نگهداری دستگاه، هزینه های جاری و روزمره و… را نیز باید در محاسبات خود لحاظ کنید.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره تخصصی، لطفا شماره تماس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفرزاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

2- مشخص کردن بازار هدف

قبل از شروع به کار از اولین مراحلی که باید طی کنید، مشخص کردن بازار هدف و نوع فروش است. شما باید نیاز روز مشتریان بازار هدف خود را شناخته و مطابق با آنان حرکت کنید. بعد از این مرحله، باید نوع فروش محصولات تان را مشخص کنید. همچنین، تصمیم گیری در مورد انجام فروش به کدام شکل فیزیکی یا آنلاین باید مدنظر قرار بگیرد. کسب درآمد دستگاه cnc فلز و تمام این تصمیمات منوط به انتخاب بازار هدف شما و نوع مشتریان شما می باشد.

3- چگونگی روند تولید محصولات مدنظر

مدت زمان تولید محصول و روند تولید تعیین کننده نوع دستگاه برای خریداری می باشد. اگر قصد تولید محصولات ساده ای را دارید، دستگاه های پیشرفته موجود در بازار برای شما مناسب است. اما، اگر مسیر تولید محصولات پیچیده ای را دارید، به دستگاه های چندکاره سی ان سی نیاز پیدا می کنید.

کاربرد دستگاه سی ان سی در صنعت

 • کنترل شدن توسط یک نرم افزار پیشرفته برای بهبود روند تولید
 • کاهش خطاهای انسانی به واسطه عملکرد دستگاه
 • افزایش سرعت تولید بدون نیاز به اصطلاح محصول
 • هزینه کمتر و اقتصادی در مسیر تولید
 • تخصصی شدن قطعات تولیدی
 •  حفظ ایمنی اپراتور در حین کار

وظایف اپراتور دستگاه سی ان سی

وظایف ماشین کار سی ان سی

اپراتورهای دستگاه سی ان سی وظیفه سنگین با مسئولیت بالایی دارند. به دلیل اینکه، برخی از قطعات تولید شده با این دستگاه در حوزه مشاغل هوایی، پزشکی، دریایی و دفاعی استفاده می شوند. با توجه به حساسیت این حوزه ها و نیاز به امنیت دستگاه های مورد استفاده در این مشاغل، می توان به مسئولیت زیاد ماشین کارهای سی ان سی پی برد. به طور کلی، این کار نیاز به دقت دارد. چرا که، خطاهای بسیار کوچک هم تقریباً به طور قطع باعث اختلال در عملکرد محصولات تولیدی می شود. حفظ کیفیت و استانداردهای ایمنی، ثبت سوابق، نگهداری تجهیزات و ملزومات، از اصلی ترین وظایف یک ماشین کار دستگاه سی ان سی است.

اگر بخواهیم به صورت جزئی وظایف یک اپراتور دستگاه سی ان سی را بررسی کنیم، می توان موارد زیر را به عنوان شرح این وظایف نام برد.

 • اندازه گیری تشخیص سوء عملکرد
 • فرآیندهای عیب یابی
 • تنظیم و برنامه ریزی مجدد کنترل ها
 • تراش دادن و تعویض ابزار فرسوده

سوالات رایج در مورد درآمد دستگاه cnc فلز و بازار کار آن

اگر شما هم جزء افرادی هستید که در فکر راه اندازی کسب و کار در این حوزه هستند، به طور قطع سوالات زیادی در ذهنتان شکل گرفته و به دنبال جواب آنان هستید.

کمترین و بیشترین درآمد دستگاه cnc فلز در ماه چه مقدار است؟

این موضوع کاملا بستگی به بازار هدف شما و میزان زمانی که صرف این کار می کنید دارد. باید بدانید که استفاده از نرم افزارهای پیشرفته، درآمد شما را در طول زمان ارتقا می دهد.

درآمد استفاده از این دستگاه به چه عواملی بستگی دارد؟

درآمد یک ماشین کار دستگاه سی ان سی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ساعات کاری
 • با چه نوع دستگاه از زیر مجموعه cnc کار می کند؟
 • چند پروژه را به طور همزمان مدیریت می کند؟

رقابت در این بازار چگونه است؟

باید بدانید که رقابت در این بازار بسیار بالا است. بنابراین، کیفیت و سرعت روند تولید شما بسیار در کسب درآمد دستگاه cnc فلز موثر است.

برای کار با دستگاه سی ان سی چه مهارت هایی مورد نیاز است؟

رقابت در بازار کار با دستگاه cnc

برخی از مهارت ها کاملا مورد نیاز و برخی ترجیحی هستند. به این معنا که اگر به آن مهارت مسلط شوید، می توانید حرفه ای تر مسیر خود را پیش برده و درآمد دستگاه cnc فلز را بیش از دیگران تجربه کنید.

 • آشنایی با قطعات اصلی دستگاه تراش و وظیفه آن ها
 • آشنایی با اصول طراحی و نرم افزارهای گرافیکی
 • توانایی برنامه نویسی دستگاه سی ان سی
 • توانایی انتخاب ابزار برشی با توجه به متریال
 • آشنایی با شرایط نصب و راه اندازی دستگاه تراش cnc
 • شناخت نکات ریز بهبود کار با دستگاه تراش cnc
 • آشنایی با اصول ایمنی کارگاه

کلام آخر

کارکردن با دستگاه سی ان سی مسئولیتی سخت و سنگین دارد. اگر قصد خرید این دستگاه را دارید می بایست قبل از اقدام از هزینه های اصلی و جانبی آن مطلع باشید. کسب درآمد دستگاه cnc فلز کاملا بسته به نوع کارکرد شما، بازار هدف و محصول تولیدی دارد. هرچه در این بازار رقابتی گسترده تر فعالیت کرده و از طرفی دیگر زمان بیشتری هم صرف کار کنید، نتیجه آن به طور قطع، درآمد بالاتری خواهد بود.

برای دریافت مشاوره و خدمات فنی و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با مشاورین خیام لیزر ارتباط گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

درآمد دستگاه cnc فلز چگونه است؟

کسب در آمد در این حوزه، به زمان اختصاص داده شده به این کار و نوع محصولات تولیدی بستگی دارد.

اقدامات لازم برای کسب درآمد دستگاه cnc فلز چیست؟

محاسبه هزینه کسب و کار، مشخص کردن بازار هدف، چگونگی روند تولید محصولات مد نظر.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *