راهنمای تعویض آب تیوب لیزر

راهنمای تعویض آب تیوب لیزر

تیوب لیزر از قطعات مهم و حساس در دستگاه برش لیزر است که به عنوان منبع انرژی آن شناخته می شود. افزایش طول عمر این دستگاه مستلزم رعایت نکات نگهداری در این قطعه است. تعویض آب تیوب لیزر از جمله نکات مراقبت مهم در این قطعه می باشد. برای دریافت کارکرد بهینه و مرتب دستگاه برش لیزر پس از خرید آن، بازرسی دوره ای تیوب و خروج رسوب انباشته بعد از یک مدت طولانی ضروری است. تعویص آب تیوب فاکتوری مهم برای تضمین سلامت دستگاه، عملکرد درست و افزایش کیفیت نهایی برش یا حکاکی متریال مورد نظر است.

مراحل تعویض آب تیوب لیزر چگونه است؟

تیوب لیزر قطعه ای در دستگاه برش لیزر است که درون آن آب جریان دارد. در نتیجه انجام مکرر عملیات برش و حکاکی لیزر، آب موجود در این قطعه رسوب گرفته و آلوده می شود. با توجه به اهمیت این قطعه در افزایش کیفیت فرایند برش، لازم است تا آب موجود در آن تخلیه شود. در غیر اینصورت، وجود املاح موجود در آب باعث عملکرد نادرست دستگاه برش لیزر و در نتیجه کاهش کیفیت کار می شود.

دریافت مشاوره

برای دریافت مشاوره تخصصی، لطفا شماره تماس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما 09152159646 (خانم ظفرزاده ) و یا 09152159636 (خانم دهنوی) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، لطفا شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. و یا می توانید با شماره 05136072452 (دفتر فروش) و 05136516161 (واحد خدمات) تماس حاصل فرمایید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

تعویض آب موجود در این قطعه طی چند مرحله زیر انجام می شود:

  • در گام اول باید تیوب باز شود. به این منظور لازم است تا دو بست محافظ در بخش ورودی و خروجی تیوب لیزر خارج شوند.
  • در ادامه، آب موجود در تیوب تخلیه گردد. برای انجام این مرحله، کافیست تا شیلنگ خروجی آب از این قطعه جدا شود. تیوب لیزر کمی به حالت شیب نگه داشته شود تا آب آن به طور کامل تخلیه گردد. با تخلیه کامل آب، شیلنگ مجدد به تیوب وصل و بعد روشن می شود.
  • مهم ترین مرحله در تعویض آب داخل تیوب، حباب گیری است. با روشن کردن تیوب، ضمن ورود آب از قسمت ورودی و خروج آن از قسمت شیلنگ خروجی، حباب هایی قابل رویت است. گرچه این حباب ها از بخش خروجی تیوب خارج می شوند، اما برای تخلیه کامل آنها باید پمپاژ آب صورت گیرد. چرخاندن مدور تیوب نیز به خارج شدن کامل حباب های آب داخل تیوب کمک می کند.
  • پمپاژ آب از طریق فشار دستی مداوم شیلنگ ورودی انجام می شود. در صورت عدم تخلیه کامل حباب ها، ممکن است ترکیدگی تیوب در حین عملیات برش و حکاکی لیزر رخ دهد.
  • پس از ورود آب به داخل تیوب و هواگیری کامل آن، تیوب به دستگاه متصل شده و کلیه اتصالات آن بسته می شود. پس از بستن کامل تیوب، تنظیم مجدد آینه و اشعه دستگاه برش لیزر ضروری است.

در پایان، چرا تعویض آب داخل تیوب لیزر اهمیت دارد؟

تعمیر، نگهداری و بازرسی دوره ای منظم دستگاه برش لیزر فاکتورهایی مهم برای افزایش طول عمر و عملکرد بالای دستگاه هستند. تیوب لیزر به عنوان یکی از قطعات مهم و گران قیمت است که در عملکرد صحیح دستگاه نقش مهمی دارد. بنابراین، بخشی از کیفیت نهایی عملیات انجام شده به سالم بودن این قطعه و مراقبت و چکاپ دوره ای آن مربوط می شود.

عملکرد مناسب این قطعه به جریان آب تمیز و بدون رسوب آن ارتباط دارد. به همین دلیل، تعویض آب تیوب لیزر به عنوان یکی از نکات مراقبتی مهم باید مدنظر قرار گیرد. در اینصورت می توان بدون مشکل و در بالاترین حد از کیفیت، عملیات برش و حکاکی دستگاه برش لیزر را اجرا کرد.

در صورت نیاز به تعویض قطعات دستگاه برش لیزر و مشاوره تخصصی درباره قطعات و خدمات این حوزه با کارشناسان ما در خیام لیزر در تماس باشید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Instagram YouTube WhatsApp WhatsApp Telegram