به نظر شما رنگ کوره ای چیست؟ رنگ کوره نوعی از انواع رنگ های صنعتی می باشد که به دو حالت پودری و مایع در آمده است. یکی از دلایل به کار بردن رنگ های کوره ای در صنعت را می توان به رنگ های زیبا اشاره کرد. اما از کاربردهای مهم دیگر رنگ کوره ای، میزان آسیبی است که این رنگ به محیط زیست می رساند. کمترین آسیب و تاثیرات مخرب را رنگ کوره ای بر محیط زیست می گذارد.

این رنگ ها معمولا پس از استفاده و اتمام طراحی ها با دستگاه برش لیزر می توان از این رنگ بهره لازم را برد. در این مقاله کوتاه قصد معرفی رنگ کوره ای و حتی استفاده رنگ کوره ای در منزل برای شما بیان کنیم.

کاربردهای رایج رنگ کوره ای پودری

حدود یک سوم از تمام قطعات پوشش پودر صنعتی در لوازم خانگی استفاده می شود. پوشش پودر نه تنها به پایان رسید زیبایی برای قطعات لوازم خانگی، بلکه همچنین به مقاومت در برابر سایش و خوردگی کمک می کند. نتیجه یک محصول بهتر است، محصول با دوام تر است که در هنگام استفاده از لوازم مانند اجاق گاز مانند کوره، مایکروویو و یخچال ها مقاومت می کند.

پودر پوشش داده شده بر روی پانل های لوازم خانگی و اجزای تضمین می کند که آنها می توانند طیف گسترده ای از چرخه های درجه حرارت را بدون پوشیدن یا پوسته پوسته شدن اداره کنند. حال که صحبت از حرارت بالا شد، می توان ارتباطی میان جوشکاری co2 و پس از آن رنگ کاری به وسیله رنگ های کوره ای بیان کرد.

اقلام فضای باز

کاربردهای رنگ کوره ای

محصولاتی که دائماً در معرض عناصر از جمله دمای شدید و رطوبت هستند، از پوشش پودری بسیار سود می برند. بسیاری از شرکت‌های مبلمان فضای باز از پوشش پودری روی اجزای محصولات خود استفاده می‌کنند، زیرا این پوشش باید چندین سال حتی در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی دوام بیاورد. سایر محصولات فضای باز که از رنگ پودری سود می برند عبارتند از:

– تجهیزات مزرعه: تراکتورها و تجهیزات جانبی تقریباً همیشه در معرض عناصر هستند، به این معنی که باید از اشعه های مضر خورشید و همچنین بارندگی محافظت شوند. اکثر تجهیزات مزرعه ارزان نیستند و رنگ پودری می تواند از سرمایه گذاری شما با پوششی که برای سال های آینده عالی به نظر می رسد محافظت کند.

– علائم: بسیاری از تابلوهای جهت دار برای افزایش طول عمر و حفظ خوانایی، یا با رنگ پودری آماده می شوند.
– تجهیزات ورزشی: دوچرخه ها، حلقه های بسکتبال، تجهیزات زمین بازی و سایر محصولات ورزشی و تفریحی در فضای باز اغلب برای حفظ ظاهر خود و محافظت طولانی مدت در برابر آفتاب و بارش، رنگ پودری دارند.

محصولات خودرو

رنگ پودری معمولاً برای انواع کاربردهای خودرو، هم به عنوان پوشش پایه و هم به عنوان روکش استفاده می شود. بسیاری از لوکس‌ترین برندهای خودرو از رنگ پودری به عنوان پوشش میانی استفاده می‌کنند.

به‌ ویژه برای قطعاتی که استرس زیادی را تجربه می‌کنند، مانند دستگیره درها، سپرها و تزئینات. سایر اجزای مهمی که گرما، استرس و فرسودگی عمومی را تحمل می کنند، مانند ضربه گیرها، فیلترهای روغن و اجزای ترمز نیز برای جلوگیری از خوردگی در طول زمان، روکش پودری دارند. همان درها و سپر ها و سایر اجزای خودرو با استفاده از دستگاه های برش فلزات و در نهایت با دستگاه جوش لیزری در ابعاد بزرگتر به هم متصل و آماده شده اند!

مصالح و مواد ساختمانی

بسیاری از مواد مورد استفاده در ساخت و ساز باید در برابر عناصر خشن در فضای باز مقاومت کنند، که رنگ پودری را به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند. پنجره ها، درها، نرده ها و تیرها در برابر خوردگی و اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش با پوشش پودری مقاوم هستند. رنگ‌ها و حتی پوشش‌های متنوعی در رنگ پودری موجود است، بنابراین طیف رنگ‌ها و حتی بافت‌ها را می‌توان برای مطابقت با سبک هر ساختمان سفارشی کرد.

جمع بندی

در این مدت کوتاه پس از خواندن این مقاله خلاصه و مفید، دانستید که رنگ کوره ای نوعی از انواع رنگ های صنعتی می باشد که با توجه به کارخانه تولیدی به دو شیوه پودری و مایع در دسترس می باشد. همچنین مزایای بسیاری در محافظت از فلزات و حتی استفاده در رنگ کوره در منزل نام برد. بهترین شرکت خدماتی لیزر در مشهد را بیشتر بشناسید.