مقالات

انواع دستگاه برش لیزر

انواع دستگاه برش لیزر

انواع دستگاه برش لیزر در حوزه برش فلزات و غیرفلزات کمک بسیاری به صنعت و تولید کرد که طراحی یا برش بر روی این سطوح با استفاده از پرتو تقویت شده لیزر صورت می گیرد. که سرعت کار را تا حد زیادی بالا می برد و این امر باعث شده است که بسیاری از صنایع و کارگاه های تجاری این دستگاه را جایگزین نمونه های سنتی و قدیمی کنند.

این دستگاه در کنار سرعت بالا خروجی بسیار با کیفیت و خوبی دارد که باعث محبوبیت آن در بین صنایع شده است. اما این دستگاه ها برای برش فلزات و غیرفلزات به صورت جداگانه وجود دارد و معمولا دستگاه هایی که از توان بیشتری برخوردار هستند برای فلزات استفاده می شود و دستگاه هایی هم که توان کمتر دارند برای غیر فلزات مثل چوب، پارچه، شیشه و سرامیک و… مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مختلفی از دستگاه برش لیزر موجود می باشد که انتخاب برای خرید را دشوار می کند. اگر تمایل دارید تا با راهنمایی کامل به درک جامعی از انتخاب آن ها به عنوان یک منشا سود و کسب درآمد برسید، می توانید راهنمای خرید بهترین دستگاه برش لیزر را مطالعه کنید.

انواع دستگاه برش لیزر

Array

دستگاه برش لیزر که برای برش و یا طراحی فلزات مورد استفاده قرار می گیرد لیزر فایبر است که از توان بالایی برخوردار است و پرتو تقویت شده این دستگاه به وسیله آینه ها و فیبر های نوری به سوی هد این دستگاه هدایت و راهنمایی می شود و بعد هم بر روی سطح فلزی تابیده می شود که بر روی آن طراحی و یا برش صورت می گیرد.

و بعد از اتمام کار طراحی و یا برش گاز فشار بالا بر روی سطح کشیده می شود که این کار سبب می شود که آن فلز تمیز و صیقل داده شود.پرتوی تولید شده در برخی از این دستگاه ها به حدی بالا و قوی است که می تواند انواع فلز مثل لوله های فلزی، پروفیل ها و ورق های فلزی که ضخامت زیادی دارند را برش می زند.

اما دستگاه برش لیزر غیر فلزات که مخصوص حکاکی و یا برش چیز های غیر فلزی مثل پارچه، چوب، چرم، مقوا، نمد و سنگ و… می شود. این دستگاه ها معمولا همگی قابلیت برش بر روی سطوح غیر فلز را دارد و تفاوت این دستگاه ها با هم در اندازه، سرعت حک و برش، توان لیزر و قطعات یدکی است. که با توجه به نوع آن قیمت آن هم متغیر است.

با توجه به کارایی های متفاوت و متنوعی که این دستگاه دارد می توانید برای ایجاد یک کسب و کار موفق همراه با کمی تلاش و خلاقیت از آن بهترین بهره را ببرید. و با تولید محصولات متنوع و جدید می تواند محصولات بسیاری از صنایع را تولید و تهیه نمایید و در این کار از سود خوبی بهره‌مند شوید.

دستگاه برش لیزر خانگی و کوچک

Array

این نوع از دستگاه برش لیزر بسیار کوچک و رومیزی بوده و مناسب کار در خانه است و یا کارگاه های بسیار کوچک است. بسیاری از افرادی که به دنبال یک شغل مناسب هستند خصوصا خانم های خانه‌دار با استفاده از این دستگاه می توانند که فعالیت خود را در خانه شروع نمایند.

این دستگاه این قابلیت را دارد که بر روی سطوح کوچک با مواد و متریال متفاوت مثل چوب، چرم و پارچه، ورق های فلزی و… بتواند کار حکاکی و یا برش را انجام دهد.برای این کار کافی است که طراحی مورد نظر خود را انجام دهید و فایل طراحی شده را در دستگاه وارد کنید و بعد محصول دلخواه خود را در سایز کوچک در دستگاه قرار دهید تا برش و یا حکاکی با دقت و ظرافت بالا را تحویل بگیرید. استفاده از این دستگاه کاملا به صورت اتوماتیک است و این خود باعث کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت و زمان شده است.

از دیگر مزایای این دستگاه کوچک و به آسانی قابل حمل بودن و در واقع سهولت استفاده از آن است. همچنین با این دستگاه می توان از طرح های ساده تا طرح های پیچیده را برش زد. و این دستگاه از دقت، کیفیت، سرعت و ظرافت بالا در کار برخوردار است. علاوه بر آن راندمان بالا و استفاده بهینه از مواد و متریال که باعث دورریز کم در مواد می شود از دیگر مزیت های این دستگاه می باشد.

در مورد قیمت این نوع دستگاه برش لیزر خانگی عوامل مختلفی دخیل هستند که عامل مهم در تعیین قیمت قطعات اصلی و کار رفته در دستگاه است. علاوه بر این عوامل دیگر مثل توان تیوب لیزر، تعداد محور های دستگاه، و همچنین شرکت تولید کننده و برند دستگاه و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه می توانند جز عوامل تاثیرگذار در قیمت باشند.