برش لیزر غیر فلزات

معرفی انواع ابزار برش چوب

مهم ترین انواع ابزار برش چوب

شناخت انواع ابزار برش چوب به شما در ساخت وسایل چوبی که یکی از کارهای هیجان انگیزی است کمک می کند. به‌طور کلی می‌توان گفت که انرژی بسیاری در چوب و وسایل ساخته شده از آن وجود دارد. این موضوع باعث شده که افراد بسیاری اقدام به ساخت وسایل چوبی مختلفی کنند. یکی از ابزارهای مهم در انجام این امر مهم ابزارهای مربوط به برش لیزری چوب است. این ابزارها انواع مختلفی دارند که افراد می‌توانند باتوجه ‌به نیاز خود هر یک از این ابزارها را انتخاب و سپس استفاده کنند. در ادامه به معرفی انواع دستگاه برش چوب خواهیم پرداخت.

انواع دستگاه برش چوب

  • اره دستی
  • اره موتوری
  • اره فارسی بر
  • اره نواری
  • اره گرد بر (اره دیسکی)
  • اره مویی

نقش اصلی ابزار برش چوب در صنعت

در صنعت ابزارهای گوناگونی برای برش چوب وجود دارد که به‌ منظور استفاده بهتر و بهینه‌تر اقدام به دسته‌بندی آن‌ها بر اساس شیوه کارشان نموده‌اند. انواع دستگاه برش چوب در مدل‌های دستی، موتوری و برقی وجود دارند که برخی از این ابزارها می‌توانند با برق یا بنزین کار کنند. افراد باید در ابتدا نوع کار خود را بسنجند و در ادامه باتوجه‌ به نیاز خود اقدام به انتخاب و خریداری ابزار برش چوب کنند.

همچنین لازم است که دقت کنید که ابزارهای مختلف، روی چوب‌های مختلف نتیجه‌های گوناگونی از خود نشان می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود که یکی از عوامل اثر گذار هنگام انتخاب ابزار برش چوب، نوع چوبی باشد که می‌خواهید روی آن کار کنید. همچنین لازم به ذکر است که دستگاه برش لیزر در نوع برش غیر فلزات هم قابلیت برش چوب را داراست.

 اره دستی، ابزاری برای برش های کوتاه

اره دستی

اگر بخواهیم یکی از قدیمی‌ترین‌های ابزار برش چوب را معرفی کنیم می‌توانیم به اره دستی اشاره کنیم. این دستگاه برش چوب دستی با وجود ساختار ساده‌ای که دارد به شدت مورد استفاده نجارها و افراد فعال در این صنعت قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث شد که انواع مختلفی از اره‌دستی تولید و وارد بازار شود. این دستگاه برش چوب دستی ساده و قدیمی یکی از عوامل تحول در صنعت تولید ابزارهای مخصوص برش چوب بود و تولیدکنندگان را به فکر تولید ابزاری دقیق‌تر و درعین‌حال سریع‌تر بیندازد.

اره موتوری تند و تیز برای تنه درختان

یکی از انواع ابزار برش چوب اره موتوری است که ساختار ویژه آن باعث شده کاربردهای مخصوص به خود را داشته باشد. اره موتوری معمولاً برای برش عرضی چوب‌هایی با ابعاد نسبتاً بزرگ مانند تنه درختان استفاده می‌شود. این ابزار برای برش طولی بخش‌هایی مانند تنه درخت نیز تحت شرایط ویژه‌ای استفاده می‌شود. منظور از شرایط ویژه اضافه کردن بخش‌هایی به اره موتوری است.

اره موتوری مانند انواع دستگاه برش چوب دیگر دارای دو نوع بنزینی و برقی است که البته مدلی که برای برش طولی تنه درخت به کار می‌رود مدل بنزینی است. دلیل این موضوع قدرت بیشتری است که اره موتوری بنزینی نسبت به اره موتوری برقی دارد. اگر چه اره موتوری بنزینی نسبت به نوع دیگر اره موتوری آلودگی صوتی بیشتری ایجاد می‌کند، این موضوع باعث نشده اره موتوری بنزینی جای خود را به نوع برقی این اره بدهد.

انواع برش چوب با اره فارسی بر

اره فارسی بر

انواع برش چوب با اره فارسی بر که یکی از اره‌ های پرکاربرد در انواع کارگاه‌های تولید صنایع چوبی است صورت می گیرد. این اره می‌تواند چوب را در زوایای متفاوتی برش دهد. شما می‌توانید با استفاده از این اره انواع برش را انجام دهید. به عبارتی این ابزار برش چوب می‌تواند چوب را صاف برش دهد و یا تحت هر زاویه‌ای که توسط شما بین ۰ تا ۶۰ درجه تعیین می‌شود برش را انجام دهد.

لازم به ذکر است در برش به کمک اره فارسی بر محدودیتی برای ایجاد برش‌ ها ازنظر جهت‌ های افقی و عمودی ندارید.

زیر و بم برش درخت با اره نواری

اره نواری ابزاری برای برش چوب به حساب می آید. این ابزار می‌تواند ابعاد مختلف چوب، از تنه درخت گرفته تا الوار و تخته‌های چوب را برش بزند. دلیل کاربرد گسترده اره نواری تنوع در این ابزار برش چوب است. اره نواری دارای انواع مختلفی است که اره فلکه و اره رام از مثال‌های آن هستند. از آن جا که اره نواری فلکه کاربرد گسترده‌ای دارد عجیب نیست که آن را در انواع کارگاه‌های تولیدی مشاهده کنیم. به کمک اره فلکه می‌توان برش‌های بزرگی همچون تنه درخت را انجام داد و نیز در برش‌های کوچکی همچون برش چوب مبلمان و طرح‌های پیچیده نقش مهمی را ایفا می‌کند.

اره نواری‌هایی که در گذشته تولید می‌شد، به واسطه شکل خاص تیغه آن، پس از برش خطوطی را بر روی چوب بر جای می‌گذاشت، اما امروزه با وجود پیشرفت در صنعت تولید انواع ابزار برش چوب اره نواری‌هایی با تیغه الماسی تولید و وارد بازار شده که پس از برش هیچ ردی از خود برجا نمی‌گذارد.

اره گرد بر برشی چالاک برای ام دی اف

اره گرد ( اره دیسکی)

اره گردبر یا همان اره دیسکی تا حدودی به اره فارسی بر شباهت دارد. دلیل این مسئله، قابلیت برش زاویه‌دار این اره است که همچون اره فارسی بر می‌تواند برش‌هایی تا زاویه ۴۵ درجه را خلق کند. برش اره گرد بر در واقع برشی صاف است که وجود شابلون‌های مختلف مخصوص این اره، امکان برش‌های مختلفی را به افراد می‌دهد. یکی از قابلیت‌هایی که در این دستگاه برش چوب توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، قابلیت نصب تیغه‌های گوناگون بر روی آن است. این اره را به راحتی می‌توان جابه‌جا کرد و حمل نمود و از آن برای برش چوب‌های مختلف از جمله‌ ام دی اف استفاده نمود.

اره مویی

اره مویی جزء انواع دستگاه برش چوب به حساب می آید که برای برش‌هایی دارای منحنی و ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار برش چوب قابلیت برش هر ابعادی از چوب را ندارد؛ بلکه حداکثر ضخامتی که این ابزار می‌تواند در آن برش ایجاد کند ۵ الی ۷ سانتی‌متر است.

اگر هدف شما تولید وسیله‌ های تزئینی و کوچک، از ورق‌ های نازک چوبی است، اره مویی می‌ تواند بهترین انتخاب ممکن برای شما باشد.

یکی از ویژگی‌های مثبتی که این ابزار دارد، طول عمر فراوان تیغه آن است که فقط در صورت استفاده نادرست دچار شکستگی خواهد شد. همچنین اگر شما هم به دنبال دستگاه های برش غیر فلزات هستید، می توانید با مراجعه به صفحه مربوطه آشنایی کاملی با این دستگاه ها بدست آورید و نیاز خود را با مطالعه و یا خرید رفع کنید.

سخن پایانی

 همان‌ طور که مشاهده کردید ابزارهای متنوع و متعددی به منظور برش چوب‌های مختلف وجود دارد. آن چه که اهمیت بسیاری دارد شناخت انواع ابزار برش چوب است. این شناخت می‌تواند از نحوه کار تا شناخت ساختار دستگاه باشد که قابلیت برش چه نوع چوبی را دارد. شما می‌توانید برای شناخت و خرید انواع ابزارهای مخصوص برش چوب به بازارهای فیزیکی و مجازی موجود مراجعه کنید و پس از آشنایی کافی با ابزارها اقدام به خرید نمایید. فروشگاه خیام لیزر یکی از فروشگاه‌هایی است در زمینه فروش انواع ابزار برش لیزری چوب و … فعالیت تخصصی دارد. با دیدن محصولات این فروشگاه می‌توانید خریدی معقولانه، بهینه و صد البته متناسب با نیاز خود داشته باشد.

سوالات متداول

اره موتوری برای چه برش هایی استفاده می شود؟

اره موتوری معمولاً برای برش عرضی چوب‌هایی با ابعاد نسبتاً بزرگ مانند تنه درختان استفاده می‌شود. این ابزار برای برش طولی بخش‌هایی مانند تنه درخت نیز تحت شرایط ویژه‌ای استفاده می‌شود. منظور از شرایط ویژه اضافه کردن بخش‌هایی به اره موتوری است.

به کمک اره فلکه می توانیم چه نوع برش هایی را انجام بدهیم؟

به کمک اره فلکه می‌ توانیم برش‌ های بزرگی همچون تنه درخت را انجام بدهیم و نیز در برش‌ های کوچکی همچون برش چوب مبلمان و طرح‌ های پیچیده نقش مهمی را ایفا می‌ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *