برش لیزر غیر فلزات

۶ تا از مهم ترین انواع ابزار برش چوب

مهم ترین انواع ابزار برش چوب

ساخت وسایل چوبی یکی از کارهای هیجان انگیزی است که افراد بسیاری علاقه‌مند هستند که آن را تجربه کنند. به‌طور کلی می‌توان گفت که انرژی بسیاری در چوب و وسایل ساخته شده از آن وجود دارد. این موضوع باعث شده که افراد بسیاری اقدام به ساخت وسایل چوبی مختلفی کنند. یکی از ابزارهای مهم در انجام این امر مهم ابزارهای مربوط به لیزر چوب است. این ابزارها انواع مختلفی دارند که افراد می‌توانند باتوجه ‌به نیاز خود هر یک از این ابزارها را انتخاب و سپس استفاده کنند. آنچه که در این جا از اهمیت بسیاری برخوردار است شناخت انواع ابزار برش چوب است؛ چراکه اگر شناخت کافی نسبت به ابزارها وجود داشته باشد طبیعتاً نتیجه کار بسیار بهتر و مطلوب‌تر خواهد بود.

در ادامه به معرفی انواع ابزارهایی که در برشکاری چوب وجود دارند خواهیم پرداخت.

دسته‌ بندی ابزارهای برش چوب

در صنعت ابزارهای گوناگونی برای برش چوب وجود دارد که به‌منظور استفاده بهتر و بهینه‌تر اقدام به دسته‌بندی آن‌ها بر اساس شیوه کارشان نموده‌اند. ابزارهای برش چوب در انواع مدل‌های دستی، موتوری و برقی وجود دارند که برخی از این ابزارها می‌توانند با برق یا بنزین کار کنند. افراد باید در ابتدا نوع کار خود را بسنجند و در ادامه باتوجه‌به نیاز خود اقدام به انتخاب و خریداری ابزار برش چوب کنند.

همچنین لازم است که دقت کنید که ابزارهای مختلف، روی چوب‌های مختلف نتیجه‌های گوناگونی از خود نشان می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود که یکی از عوامل اثر گذار هنگام انتخاب ابزار برش چوب، نوع چوبی باشد که می‌خواهید روی آن کار کنید. همچنین لازم به ذکر است که دستگاه برش لیزر در نوع برش غیر فلزات هم قابلیت برش چوب را داراست.

 اره دستی

Array

اگر بخواهیم یکی از قدیمی‌ترین‌های ابزار برش چوب را معرفی کنیم می‌توانیم به اره دستی اشاره کنیم. این ابزار با وجود ساختار ساده‌ای که دارد به شدت مورد استفاده نجارها و افراد فعال در این صنعت قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث شد که انواع مختلفی از اره‌دستی تولید و وارد بازار شود. این ابزار ساده و قدیمی یکی از عوامل تحول در صنعت تولید ابزارهای مخصوص برش چوب بود و تولیدکنندگان را به فکر تولید ابزاری دقیق‌تر و درعین‌حال سریع‌تر بیندازد.

اره موتوری

یکی از انواع ابزار برش چوب اره موتوری است که ساختار ویژه آن باعث شده کاربردهای مخصوص به خود را داشته باشد. اره موتوری معمولاً برای برش عرضی چوب‌هایی با ابعاد نسبتاً بزرگ مانند تنه درختان استفاده می‌شود. این ابزار برای برش طولی بخش‌هایی مانند تنه درخت نیز تحت شرایط ویژه‌ای استفاده می‌شود. منظور از شرایط ویژه اضافه کردن بخش‌هایی به اره موتوری است.

اره موتوری مانند ابزارهای بسیار دیگر دارای دو نوع بنزینی و برقی است که البته مدلی که برای برش طولی تنه درخت به کار می‌رود مدل بنزینی است. دلیل این موضوع قدرت بیشتری است که اره موتوری بنزینی نسبت به اره موتوری برقی دارد. اگر چه اره موتوری بنزینی نسبت به نوع دیگر اره موتوری آلودگی صوتی بیشتری ایجاد می‌کند، این موضوع باعث نشده اره موتوری بنزینی جای خود را به نوع برقی این اره بدهد.

اره فارسی بر

Array

اره فارسی بر یکی از اره‌های پرکاربرد در انواع کارگاه‌های تولید صنایع چوبی است. این اره می‌تواند چوب را در زوایای متفاوتی برش دهد. شما می‌توانید با استفاده از این اره برش‌های مختلفی را در چوب‌ها ایجاد کنید. به عبارتی این ابزار برش چوب می‌تواند چوب را صاف برش دهد و یا تحت هر زاویه‌ای که توسط شما بین ۰ تا ۶۰ درجه تعیین می‌شود برش را انجام دهد. همچنین لازم به ذکر است در برش به کمک اره فارسی بر محدودیتی برای ایجاد برش‌ها ازنظر جهت‌های افقی و عمودی ندارید.

اره نواری

یکی دیگر از ابزارهایی که برای برش چوب وجود دارد اره نواری است. این ابزار می‌تواند ابعاد مختلف چوب، از تنه درخت گرفته تا الوار و تخته‌های چوب را برش بزند. دلیل کاربرد گسترده اره نواری تنوع در این ابزار برش چوب است. اره نواری دارای انواع مختلفی است که اره فلکه و اره رام از مثال‌های آن هستند. از آن جا که اره نواری فلکه کاربرد گسترده‌ای دارد عجیب نیست که آن را در انواع کارگاه‌های تولیدی مشاهده کنیم. به کمک اره فلکه می‌توان برش‌های بزرگی همچون تنه درخت را انجام داد و نیز در برش‌های کوچکی همچون برش چوب مبلمان و طرح‌های پیچیده نقش مهمی را ایفا می‌کند.

اره نواری‌هایی که در گذشته تولید می‌شد، به واسطه شکل خاص تیغه آن، پس از برش خطوطی را بر روی چوب بر جای می‌گذاشت، اما امروزه با وجود پیشرفت در صنعت تولید انواع ابزار برش چوب اره نواری‌هایی با تیغه الماسی تولید و وارد بازار شده که پس از برش هیچ ردی از خود برجا نمی‌گذارد.

اره گرد بر (اره دیسکی)

Array

اره گردبر یا همان اره دیسکی تا حدودی به اره فارسی بر شباهت دارد. دلیل این مسئله، قابلیت برش زاویه‌دار این اره است که همچون اره فارسی بر می‌تواند برش‌هایی تا زاویه ۴۵ درجه را خلق کند. برش اره گرد بر در واقع برشی صاف است که وجود شابلون‌های مختلف مخصوص این اره، امکان برش‌های مختلفی را به افراد می‌دهد. یکی از قابلیت‌هایی که در این ابزار برش چوب توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، قابلیت نصب تیغه‌های گوناگون بر روی آن است. این اره را به راحتی می‌توان جابه‌جا کرد و حمل نمود و از آن برای برش چوب‌های مختلف از جمله‌ ام دی اف استفاده نمود.

اره مویی

اره مویی ابزاری است که برای برش‌های دارای انحنا و ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار برش چوب قابلیت برش هر ابعادی از چوب را ندارد؛ بلکه حداکثر ضخامتی که این ابزار می‌تواند در آن برش ایجاد کند ۵ الی ۷ سانتی‌متر است. اگر هدف شما تولید وسیله‌های تزئینی و کوچک، از ورق‌های نازک چوبی است، اره مویی می‌تواند بهترین انتخاب ممکن برای شما باشد.

یکی از ویژگی‌های مثبتی که این ابزار دارد، طول عمر فراوان تیغه آن است که فقط در صورت استفاده نادرست دچار شکستگی خواهد شد. همچنین اگر شما هم به دنبال دستگاه های برش غیر فلزات هستید، می توانید با مراجعه به صفحه مربوطه آشنایی کاملی با این دستگاه ها بدست آورید و نیاز خود را با مطالعه و یا خرید رفع کنید.

سخن پایانی

 همان‌طور که مشاهده کردید ابزارهای متنوع و متعددی به منظور برش چوب‌های مختلف وجود دارد. آن چه که اهمیت بسیاری دارد شناخت انواع ابزار برش چوب است. این شناخت می‌تواند از نحوه کار تا شناخت ساختار دستگاه باشد که قابلیت برش چه نوع چوبی را دارد. شما می‌توانید برای شناخت و خرید انواع ابزارهای مخصوص برش چوب به بازارهای فیزیکی و مجازی موجود مراجعه کنید و پس از آشنایی کافی با ابزارها اقدام به خرید نمایید. فروشگاه خیام لیزر یکی از فروشگاه‌هایی است در زمینه فروش انواع ابزار برش لیزری چوب و … فعالیت تخصصی دارد. با دیدن محصولات این فروشگاه می‌توانید خریدی معقولانه، بهینه و صد البته متناسب با نیاز خود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.